Погоди ја серијата

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Може и да си ја искористите креативноста и да нацртате лик или нешто, некој дел што отсликува некоја серија, па да ја погодуваме. Никој нема да ви го оценува цртањето, за тоа ич да не се секирате, ама бар нека се познава што сака да каже авторот со цртежот :zelen
Пошто со слики од нет веднаш се наоѓа серијата, вака ќе ја знае само оној кој ја гледал... Кој сака нека повели, а еве ви од мене едно мое дело, за почеток. Прв левел лесно ниво, не е како сликите горе, т.е е лик од серија... Кој ќе ја погодува, го очекувам и со своја слика ]:)
Untitled.png
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Може и да си ја искористите креативноста и да нацртате лик или нешто, некој дел што отсликува некоја серија, па да ја погодуваме. Никој нема да ви го оценува цртањето, за тоа ич да не се секирате, ама бар нека се познава што сака да каже авторот со цртежот :zelen
Пошто со слики од нет веднаш се наоѓа серијата, вака ќе ја знае само оној кој ја гледал... Кој сака нека повели, а еве ви од мене едно мое дело, за почеток. Прв левел лесно ниво, не е како сликите горе, т.е е лик од серија... Кој ќе ја погодува, го очекувам и со своја слика ]:)
Отвори ја прикачената датотека 18651
C'mon girl, кој не ги знае Саут Парк. :D
Нешто хардер ако може? :zelen
 
  • Like
Реакции: Хоуп*

Coelho

Староседелец
2 април 2012
286
493
663
Скопје
1. LOST, сигурен сум.
3. Once Upon a Time, можеби?
5. Бастумот на Dr. House, така да House M.D.
6. Sex and The City.
7. Game of Thrones.

Толку препознав.

Инаку ова го направив на paint, на брзина. Нека погоди кој знае, без гуглање!

 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
C'mon girl, кој не ги знае Саут Парк. :D
Нешто хардер ако може? :zelen
Може, очекувај ме следно ќе направам само за тебе. Нема помош :zelen
Ех, па лесно де за почеток, за да тргне на лесно темава.
Ајде повели покажи се и ти ноже :D
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,367
4,942
1,173
Може, очекувај ме следно ќе направам само за тебе. Нема помош :zelen
Ех, па лесно де за почеток, за да тргне на лесно темава.
Ајде повели покажи се и ти ноже :D
Јас сум тука за од корен да сечам, а не да создавам. Ти си надежда. :zelen
 
  • Like
Реакции: Lady*