1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Песна што ве потсетува на некој момент

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Baronessa, 14 февруари 2012.

 1. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  Ме потсетува на секој од вас што побарал да се сретне со мене за да „дискутира било што во 4 очи“ за да ми соопшти „битни тајни“ :)

   
 2. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
 3. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
 4. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
 5. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
 6. Blue girl

  Blue girl Нов член

  Зачленет на:
  15 август 2018
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  Vise od lazi од Дадо Глишиќ(inlove)(inlove)
  Се топам од самата помисла на оваа песна. Ја слушав пред да тргнам на првиот состанок со сопругот (тогаш дечко).
  Знаев дека ќе ми биде дечко и дека со него ќе остварам нешто длабоко и убаво. Знаев дека таа летна вечер ќе промени некои работи; и бев во право.:mstickle
   
 7. Pillow

  Pillow Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 декември 2017
  Мислења:
  11
  Допаѓања:
  14
 8. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  880
  "Okręt mój płynie dalej, gdzieś tam..."
  - KAT & Roman Kostrzewski - Łza dla cieniów minionych

  "Blessed are they that bear the bier
  Unto the house of rest;
  Through tempest toil and flooding fear,
  From the wild waves o’ th’ west!

  Blessed are they whose strength and faith
  Pilot the ship whose name is Death!

  Advancing ever to the east,
  The holy pilgrims pace.
  To the live God comes the dead priest
  To front Him face to face,
  If haply He reverse the doom
  And tear its trophy from the tomb."
  - Liber DCCC, The Ship by St. Edward Aleister Crowley

   

Сподели: