1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Песна што ве потсетува на некој момент

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Baronessa, 14 февруари 2012.

 1. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Најактивен член

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,694

  Ibrahim, Ibrahim, Ibrahim,
  Alá, Alá, Alá, Alá will pray for you.
  Hey! :biggrin
   
  На existence му/ѝ се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099


  ...далеку од селото а блиску до пааааатот
  крај една воденичкаааа... :svirka:svirka:svirka :biggrin
   
  На Lena, Saladin и violetmoon им се допаѓа ова.
 3. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Иди, иди из живота мога!!
   
 4. Lizbeth

  Lizbeth Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2016
  Мислења:
  130
  Допаѓања:
  188
   
  На Tantara и Kisserboy им се допаѓа ова.
 5. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
   
  На Tantara и Kisserboy им се допаѓа ова.
 6. Lizbeth

  Lizbeth Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2016
  Мислења:
  130
  Допаѓања:
  188
   
  На Beauty&Beast му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Beauty&Beast

  Beauty&Beast Староседелец

  Зачленет на:
  11 септември 2015
  Мислења:
  732
  Допаѓања:
  798


  Ме потсетува на премногу моменти, а обожавам да ја слушам во петок, сабота и недела ... :cool:

  It's Friday night and I'm alone
  The stars are out and I'm at home
  Feel like I’m coming out alive
  See the knuckles turning white (wahoo)
  It’s Friday night and no one’s home, home
  I'm in the city all alone, lone
  Feel like a carnival tonight
  Strap me up and take a ride, ride ...

  Saturday night I'm fucking stoned, stoned
  While all the suckers got the jones, jones
  I'm on the freeway, gonna blow, blow
  The red lights saying go, go
  Saturday night I'm fucking gone, gone
  And all my friends are saying don't, don't
  The world is flashing like a strobe, strobe
  Push the pedal sayin' woah, woah, woah ... (shit...)

  It’s Sunday morning, I'm with you
  How did I end up in this room?
  I’m in a bed that isn’t mine
  The walls are closin' in tight, tight
  It’s Sunday morning, I'm with you, you
  Your voice is like a sonic boom, boom ...

  And round and round she goes, goes
  And where she stops no one knows, knows ...
   
  #407 Beauty&Beast, 22 јули 2016
  Последна промена: 22 јули 2016
 8. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
 9. Ranta

  Ranta Истакнат Член

  Зачленет на:
  22 октомври 2015
  Мислења:
  73
  Допаѓања:
  27
  Absurd - Colours of Autumn

  ги обожавам сите годишни времиња. за есента ми е оваа песна како химна.
   
 10. İncognito

  İncognito Староседелец

  Зачленет на:
  31 август 2013
  Мислења:
  2,481
  Допаѓања:
  3,757
   
  На BioTrpe му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: