1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Пелистер

Дискусија во форумот 'Патување' започната од Dee Dee, 8 март 2012.

 1. ~ Скарлетка ~

  ~ Скарлетка ~ Активен Член

  Зачленет на:
  25 октомври 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  204
  ќе се фрли ова во рисајкл бин или да си праиме муабет за Пелистер општо???:^)
   
 2. Lepaa

  Lepaa Истакнат Член

  Зачленет на:
  2 декември 2012
  Мислења:
  985
  Допаѓања:
  1,704
  Хотел Молика, според мене е еден од најубавите хотели. Чисто е, супер услуга, а цените не знам сега баш како се движат, не е премногу скапо. Ама, дефинитивно ќе се одмориш. Во близина е и Копанки (30тина минути споро пешачење) а ако сте повеќе за пешачење одете и до Јоргов Камен. Има од Копанки до Јоргов Камен пешачење околу 40тина минути, ама дефинитивно вреди да пешачиш за онај поглед. И по пат е и Видиковецот, ама таму пострмен е патот.
   
 3. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Собите во детското одморалиште не се исчистени од Југославија од кога е направено одморалиштето.
  Сите од Битола сме биле само еднаш.
  Исип по телото гарант ќе добиеш зошто е премногу валкано. Целта беше да не спиеш и тој прв што ќе заспие беше намачкан со паста за заби. Како дете поинаку размислуваш. Одиш зошто одат другарчињата и не ти е важно дали е гнасно или не.
  На Пелистер има прекрасни хотели, со пријатни амбиенти. Хотел Молика е најпознат, но има и други. Рис, Шумски фенери и сл.
  Овој Шумски фенери е одличен доколку сакате да приредите романтично изненадување за партнерот. Зимно време е преубаво украсен пределот каде се наоѓа каминот и кани на љубов и романтика.
  Ски стазата лани беше многу лоша. Имаше малку снег, а и тој што го имаше не беше добар за да се ужива во најубавиот зимски спорт.
   

Сподели: