Патот до успехот

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Него, ептен скренамо од пут. Дај да се вратимо на прав...
До куде стигнамо, што беше тој успех? :D
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Посочи га како пример тој само. Ако све што на нас не ни одговара е грешка, ми смо значи апла грешници. Ни Господ ни Ѓаоло неможе да не исчисти од гревови. :p
ама чекај,лична грешка е нешто друго,а тоа што на нас не ни одговара нема врска со грешка,тоа е нешто друго..
не ја разбирам заедничката работа на двете..
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
ама чекај,лична грешка е нешто друго,а тоа што на нас не ни одговара нема врска со грешка,тоа е нешто друго..
не ја разбирам заедничката работа на двете..
Ни ја, да ти кажу искрено. Овј наш Бобо тврди дека ствари кои се случуев проследено, а на нас не ни одговарав су грешке....
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Па така де. Имаш некој настан. Не ти одговара исходот и го нарекуваш грешка. Но ако гледаш малку подалеку од себе, тоа е само настан кој се случил како последична реакција на неколку претходни акции. Simple as a simple man. xD
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Па така де. Имаш некој настан. Не ти одговара исходот и го нарекуваш грешка. Но ако гледаш малку подалеку од себе, тоа е само настан кој се случил како последична реакција на неколку претходни акции. Simple as a simple man. xD
Не му одговарало сигурно исход и на еднога познаника од Панчево, кој загина млад од струјан удар на работу, исто такој направен од човечку грешку...
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Па така де. Имаш некој настан. Не ти одговара исходот и го нарекуваш грешка. Но ако гледаш малку подалеку од себе, тоа е само настан кој се случил како последична реакција на неколку претходни акции. Simple as a simple man. xD
ама мислам дека 990 фрик,на мене ми го постави тоа прашање така да не сфатив дека ти горе си напишал како одговор на
ситуацијата со Чернобил.
Тугата грешка за нас не е одобрена и точно ја нарекуваме грешка на некој си..
Ја зборев за лични грешки така да зборевме еден покрај друг..
Се разбираме сега..
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Не му одговарало сигурно исход и на еднога познаника од Панчево, кој загина млад од струјан удар на работу, исто такој направен од човечку грешку...
Ама ти постојано само ме потврдуваш. Ако се случи настан и исходот не ни одговара го нарекуваме грешка, но надвор од нашиот мозок тоа е само настан.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: lady_blue

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,275
1,911
1,123
Kumanovo
Ама ти постојано само ме потврдуваш. Ако се случи настан и исходот не ни одговара го нарекуваме грешка, но надвор од нашиот мозок тоа е само настан.
Ја те разбирам потпуно што сакаш да кажеш, него друго ми е муабет. Можев такви грешке да се избегнев. Друго е да погрешиш у пишување, а друго е да дигнеш ајску док некој работи на електричан ормар. Можев такви настани да се одбегнев, прво да се провери па после да се направи тај „акција“ како ти што гу нарекуеш, што може да предизвика настан што на нас не ни одговара. Два пати мери, еднаш сестра и :D
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
И ја тоа сакав да го кажам, ама гледам ме преварилеее :p
Патот до успехот. За секој има различен пат, за секој е различен успехот. На некој успех му претставува да створе семејство, просечна плата, мирен живот. Некој - да застане на високо место, дали директорско, не е битно.За некој успех е да заврше факултет, за некој успех е да направе прекрасно уметничко дело, додека за друг е да си направе торта од кал и да ја покаже на мајка си. :)
Сепак, тоа варира од инвидуалноста на човекот. Јас не можам да се држам до некои си правила за успех, или она „Како да живееш среќен живот’’. Колку и да ја сакам психологијата, тие психолошки книги шо уствари ти кажуват КАКО да го живееш живото и дека демек така ќе постигнеш нешто, ми се малку недообјасниви, неопфатени. Сепак сите живееме различен живот, така да, сите различно се снајдуваме за својот успех. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi