1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Патот до успехот

Дискусија во форумот 'Колумни' започната од Sebastian, 21 ноември 2012.

 1. Krofna

  Krofna Нов член

  Зачленет на:
  9 март 2013
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  2
  najiskreno i jas isto go zalam onoj koj misli deka uspeh e toa da napravis pari za da se "kurcis" so niv
   
  На Mameha и mspasenoski им се допаѓа ова.
 2. Mameha

  Mameha Староседелец

  Зачленет на:
  9 јуни 2013
  Мислења:
  364
  Допаѓања:
  814
  Патот до успехот е најтешок. Но како рекле, храбрите го одат најтешкиот пат. ;)
   
  На $3Я3|\||)&p&†Y му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Луѓет нели по често се запрашуваат нели како успеал овој како успеал оној ...
  Секогаш ,а не секаде таа тема се разглобува помеѓу народот за туѓите успеси '' Свој леб јадеш туѓо гајле береш ''
  Мислам дека секој успех е некое лично достигнување па со тек на време кога истиот ќе се стекне има опција и треба да се негува (надоградува)
  Лично јас се гордеам со моите успеси ,а највеќе во спортот , секогаш сум сакал повеќе , никогаш не ми било доста , луѓето од страна ти завидуваат некој те подржуваат може и не од срце али сепак ... секогаш сум се трудел да достигнам некое ниво за што ни најмалце не е лесно (не сте сами )
  лишчно јас ги сакам највеќе оние луѓе кој те гледаат со други очи во градењето на личниот успех ,а би сакал да ги има многу и да бидат на израз , тие истите те сакаат ,само тоа нормално не им дозволува егото тоа да го искажат , слабоста не им дозволува ...
  Истите тие само ти даваат мотив за да продолжиш кон целта !!(muscle)(cash)(muscle)(cash)
   
 4. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,723
  Допаѓања:
  881
  The road to success is fool of good intentions... similar as the road to hell, which is full of good intentions :)
   
 5. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Постигнување успех е работење на нешто што ни е важно. Ама убаво би било кога сите би работеле на себе, ама таквите се ретки луѓе. 10 %.
   

Сподели: