Паради на гордоста | Црнобело Форум

Паради на гордоста

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,230
5,748
1,683
Disco
Па да ти кажам тие 99% што се стрејт и што ќе се појават таму од други причини се поголеми давајгази и педери од самите 3-4 геја таму :D :D,


ПреЦеднико со све деците на парада, интересно би било да се знае на кој начин на мали деца им објаснува шо е peder што е лезба. Овие деца се underage за било што поврзано со секс, невермајнд хомосекс. Претседател на држава на свои деца им турил во рака знамиња кои симболизираат истополов сексуален однос.

Јас очекував некој погром ова она, црна стотина, ајнзацтрупен, есесовци, црвени кмери, козаци, четници кога тоа цел државен врв, амбасади и конзулати излезени за поддршка на гејој.
И после како нема да се наметне споредба со други категории граѓани.
Од една страна е модерно, fad, хип да се биде на вакви "ивенти" ама ова претерано е, не можеш да видиш вистински peder на геј-парада :frantic
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,311
1,941
1,133
И пред се' и после се' едноставно не им е местото на децата таму...
Не ги оставија да протестираат за промените во образование, да искажат свој став и да пружат отпор кај што треба, ама на геј парада можат слободно да мафтаат знаменца..
Ама ај да не одам офтопик. .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

slunka

Нов член
27 октомври 2020
11
5
3
Освен п***р, дали си и дислексичен или Аспергер?
Јасно и гласно напишав дека нема евиденција за да хомосексуализмот се смета за болест. Да ти преведам, не е болест.
Но, хомосексуализмот со себе носи ихнерентни ризици за лицата кои се припадници на таа сексуалност.
Од далеку поголема склоност кон убиства, самоубиства, обиди, дрога, алкохол, семејно насилство и што све не.
Сето тоа фино и лепо беше аргументирано со линкови.

Меѓу кои и оној од хомо скупот во САД каде буквално илјадници педери се ебеа јавно, на сред град, на сред бел ден, пред полиција, пред минувачи, жени, деца.
Појак репрезентативен примерок амин.

Имам роџак кој е бисексуалец и пак сега ме избегнува пошто му реков дека ако продолжи вака ќе закачи ХИВ еден ден, да престане со Грајндер туку да си најде дечко за сериозно и да биде во моногамна врска, не само од морално-етички туку чисто прагматични, здравствени и психички причини.

А за бришење, кој си ти бре к*р фактор да кажуваш што е за бришење? Дај да видиме кои се тие постови со омраза?
Ако реалноста ти е навредлива тогаш барај си чаре да ја избегнеш некако, хаш, мара, џин-тоник, смек, било што.
Се регнал некој п***р и одма да брише и цензурира. Типично и очекувано поведение.

Да, имам проблеми, но ниту еден проблем не е во рангот на примање к*р во дебело црево, сисање по нужници, букаке на сред улица, грајндерисување и остали поведенија типични за извесна популација.

Знаеш што е хомофоб? Хомо на латински е човек а фобија е страв. Значи тој поим преведен е страв од луѓе. Правилно би требало да употребувате хомосексофобија. Види види си го присвоиле поимот човек бе...ццц...
Eve ti najdov tvoj tip na lugje, mozhe da go iskomunicirash ministerov da ti dade linkovi od tvoite istomislenici . Jas nema shto na tebe da ti objasnuvam, da ti se pravdam, ti si imash tvoe mislenje I samo te molam zadrzhi go za sebe vo 21vi vek, I moderen svet so toj pamet, ne Fala.
venko-2.png
You are welcome
P.S. Zhensko sum, I lezbejka, Gorda Lezbejka

И пред се' и после се' едноставно не им е местото на децата таму...
Не ги оставија да протестираат за промените во образование, да искажат свој став и да пружат отпор кај што треба, ама на геј парада можат слободно да мафтаат знаменца..
Ама ај да не одам офтопик. .
Da, osven ako ne se I tie gej, sekako deka ne im e mesto tamu, zashto ne ni treba homofobi.
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,770
7,293
1,153
Big Sur
Нека имало колку сака гејови де, што лично ви стори парадата? Ве омаловажи? Ви ја намали хетеросексуалноста? Ви одзеде нешто? Приморани бевте да присуствувате?
Ајде да е нешто задолжително, па сосема да сфатам бунење, вака немала кравата работа, па го истурала млекото.
Значи како еден најобичен настан на школка беше, пандан на Скопски Маратон, Пиволенд, Боб Марли Деј и слични ствари. Се собраа луѓе и имаше кратка журка. Вау.
Дали биле 3-4 што се геј или 300-400, who cares? Шетаа со голи цициња? Симулираа фелацио едни на други?
Live and let live. Толку е едноставно.

Башка, @Outrider, раја е горда на Сашко Велики што бил жив пред скоро 2400 години и не е ни наш, па зошто овие да не се горди за движење од свои луѓе од пред 50+ години? :zelen

Знаеш дека био-еволуциски во фирмвер имаме вродена одвратност кон хомоеротски ситуации?
Не знам за ова, слободно објасни ми, иако мислам во темата за хомосексуалност би идело боље.
Ама што знам... историјата па не вика така. Само некогаш ете се појавил некој праф хетеро маш што го дал правилото да нема маж со маж и жена и жена и тако би...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,230
5,748
1,683
Disco
Eve ti najdov tvoj tip na lugje, mozhe da go iskomunicirash ministerov da ti dade linkovi od tvoite istomislenici . Jas nema shto na tebe da ti objasnuvam, da ti se pravdam, ti si imash tvoe mislenje I samo te molam zadrzhi go za sebe vo 21vi vek, I moderen svet so toj pamet, ne Fala.
Отвори ја прикачената датотека 34699
You are welcome
P.S. Zhensko sum, I lezbejka, Gorda Lezbejka


Da, osven ako ne se I tie gej, sekako deka ne im e mesto tamu, zashto ne ni treba homofobi.

Не, сериозно, на што си горда, на тоа што си необично глупава?
Доаѓа на јавен форум, кој како платформа е замислен и наменет за пишување мислења и ми кажува да сум ги задржел мислењата за себе. И ај сеа. Све све ама ваква глупавост е страшна.
Па и горда била, на што? На Аномалија.

- LGB youth seriously contemplate suicide at almost three times the rate of heterosexual youth.
- LGB youth are almost five times as likely to have attempted suicide compared to heterosexual youth.
- Of all the suicide attempts made by youth, LGB youth suicide attempts were almost five times as likely to require medical treatment than those of heterosexual youth.
- Suicide attempts by LGB youth and questioning youth are 4 to 6 times more likely to result in injury, poisoning, or overdose that requires treatment from a doctor or nurse, compared to their straight peers.
- In a national study, 40% of transgender adults reported having made a suicide attempt. 92% of these individuals reported having attempted suicide before the age of 25.

  • 9.0 times as likely to have recently used inhalants (9.9% compared with 1.1%)
  • 3.9 times as likely to have recently used meth/amphetamine (5.1% compared with 1.3%)
  • 3.5 times as likely to have recently used hallucinogens (4.9% compared with 1.4%)
  • 2.6 times as likely to have recently used ecstasy (7.4% compared with 2.9%) (Table S3.60; Figure LGBTIQ1) (AIHW 2020).

- half of LGBTIQ+ people had experienced depression and three in five had experienced anxiety
- one in eight LGBTIQ+ people aged 18-24 had attempted to end their life
- almost half of trans people had thought about taking their life.

Еве уште нешто за размислување. Со тоа што си лезбејка, спаѓаш во ризична група на лица. Не е болест ама многу бе умираат тоа гејој, настрана дрога, алкохол, насиље, срања...па сеа види си што и како.
Толеранција за гејој може, ама за глупавост не.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,230
5,748
1,683
Disco
Што парада ќе беше тоа, пронајди го гејот меѓу сдсм-овците?

Screenshot_20210626-220544_Instagram.jpg

Нека имало колку сака гејови де, што лично ви стори парадата? Ве омаловажи? Ви ја намали хетеросексуалноста? Ви одзеде нешто? Приморани бевте да присуствувате?
Ајде да е нешто задолжително, па сосема да сфатам бунење, вака немала кравата работа, па го истурала млекото.
Значи како еден најобичен настан на школка беше, пандан на Скопски Маратон, Пиволенд, Боб Марли Деј и слични ствари. Се собраа луѓе и имаше кратка журка. Вау.
Дали биле 3-4 што се геј или 300-400, who cares? Шетаа со голи цициња? Симулираа фелацио едни на други?
Live and let live. Толку е едноставно.

Башка, @Outrider, раја е горда на Сашко Велики што бил жив пред скоро 2400 години и не е ни наш, па зошто овие да не се горди за движење од свои луѓе од пред 50+ години? :zelen


Не знам за ова, слободно објасни ми, иако мислам во темата за хомосексуалност би идело боље.
Ама што знам... историјата па не вика така. Само некогаш ете се појавил некој праф хетеро маш што го дал правилото да нема маж со маж и жена и жена и тако би...

Тие што се гордеат со А.Велики се отидени во неповрат и логички се на иста линија со фиромските гејој кои се гордееле на настани по америките пред 50 години.
Патриотизот е сериозно ментално нарушување иако не е како такво признаено од психологијата. А ги има сите потребни симптоми.
Но две недоследности не прават една доследност него и двете се погрешни.
Не се поништува една забеганост со друга.

Ако бил толку обичен настан зошто на него се појавува цел државен врв, заедно со претставници на странски земји?
Државен врв кој е платен од парите на граѓаните и за кој нашироко исвестуваа сите можни и неможни медиуми.
Зошто и како други настани не добиваат никаква медиусмка покриеност и се целосно игнорирани од државата?
Друго прашање што бараат мали деца на такви настани?! Последно време тек во целост сфаќам колку болесен бил ,е и ќе биде односот на системот кон децата ама тоа е друга тема.

Биолошкиот и еволутивен развој се одговорни за појавувањето на заедницата а подоцна и бракот меѓу еден маж и една жена, нема врска тоа со држави и попови, постоел пред тие да се појават а подоцна е само кодифициран.
Еволутивните притисоци во одередна средина ги формирале човечките заедници на начин да тие заедници бидат најпогодни за опстанок и ширење на ДНК.
На тој начин заедницата меѓу еден маж и една жена историски низ развојот на ХСС се покажала како најпогодна за тоа.

Како што имаме непријатен филинг коа ќе видиме гомно на улица, иако нема никаква непосредна опасност од него, така имаме и гадење кога ќе видиме гејски однос.
Ако тоа не постоеше, немаше да има потреба од мамутски програми со децении со кои се учат на запад луѓето да прифаќале гејој, да биле толерантни, да имало разбирање. Пошто имаме вградено гадење од аномалии (поради нивната еволуциска улога на пречка или слепо црево) потребна е масовна државна и медиумска пропаганда за да таа одвратност биде премостена "vo 21.vek".
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

slunka

Нов член
27 октомври 2020
11
5
3
Не, сериозно, на што си горда, на тоа што си необично глупава?
Доаѓа на јавен форум, кој како платформа е замислен и наменет за пишување мислења и ми кажува да сум ги задржел мислењата за себе. И ај сеа. Све све ама ваква глупавост е страшна.
Па и горда била, на што? На Аномалија.Еве уште нешто за размислување. Со тоа што си лезбејка, спаѓаш во ризична група на лица. Не е болест ама многу бе умираат тоа гејој, настрана дрога, алкохол, насиље, срања...па сеа види си што и како.
Толеранција за гејој може, ама за глупавост не.
Whatever xD ne si ni dosten za da ti odgovaram. Uzhivaj si so tvojata super inteligencija I kultura sam so sebe xD

Whatever xD ne si ni dosten za da ti odgovaram. Uzhivaj si so tvojata super inteligencija I kultura sam so sebe xD
PS se izvinuvam, ti blagodaram na navredite, si go pokazha svoeto kulturno bogatsvo.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
2,770
7,293
1,153
Big Sur
@Outrider па деца не се за на многу места, ама нека.
Тука прекинувам секаква дискусија. Ако човекова сексуалност ја спореди со гомно на улица... гуд лак. :)
 

slunka

Нов член
27 октомври 2020
11
5
3
Што парада ќе беше тоа, пронајди го гејот меѓу сдсм-овците?

Отвори ја прикачената датотека 34700Тие што се гордеат со А.Велики се отидени во неповрат и логички се на иста линија со фиромските гејој кои се гордееле на настани по америките пред 50 години.
Патриотизот е сериозно ментално нарушување иако не е како такво признаено од психологијата. А ги има сите потребни симптоми.
Но две недоследности не прават една доследност него и двете се погрешни.
Не се поништува една забеганост со друга.

Ако бил толку обичен настан зошто на него се појавува цел државен врв, заедно со претставници на странски земји?
Државен врв кој е платен од парите на граѓаните и за кој нашироко исвестуваа сите можни и неможни медиуми.
Зошто и како други настани не добиваат никаква медиусмка покриеност и се целосно игнорирани од државата?
Друго прашање што бараат мали деца на такви настани?! Последно време тек во целост сфаќам колку болесен бил ,е и ќе биде односот на системот кон децата ама тоа е друга тема.

Биолошкиот и еволутивен развој се одговорни за појавувањето на заедницата а подоцна и бракот меѓу еден маж и една жена, нема врска тоа со држави и попови, постоел пред тие да се појават а подоцна е само кодифициран.
Еволутивните притисоци во одередна средина ги формирале човечките заедници на начин да тие заедници бидат најпогодни за опстанок и ширење на ДНК.
На тој начин заедницата меѓу еден маж и една жена историски низ развојот на ХСС се покажала како најпогодна за тоа.

Како што имаме непријатен филинг коа ќе видиме гомно на улица, иако нема никаква непосредна опасност од него, така имаме и гадење кога ќе видиме гејски однос.
Ако тоа не постоеше, немаше да има потреба од мамутски програми со децении со кои се учат на запад луѓето да прифаќале гејој, да биле толерантни, да имало разбирање. Пошто имаме вградено гадење од аномалии (поради нивната еволуциска улога на пречка или слепо црево) потребна е масовна државна и медиумска пропаганда за да таа одвратност биде премостена "vo 21.vek".
I da ne zaboravam koj nema drkano na lezbejki, sigurno I ti imash, da mu se isushi k**ot xD
P.S. slikata pokazhuva kolku mi go smeni mislenjeto I Sega se mislam da si izberam zashto neli e izbor da bidam straight