1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Орално здравје, прашања поврзани со оралната средина

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Farfalla, 7 април 2014.

 1. King Ogzem

  King Ogzem Нов член

  Зачленет на:
  10 октомври 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пред два дена ми падна пломбата на 2 горе,а ова ми е 2 пат минатата год ми паѓа еднаш.Од пусти страв не можам да отидам и сега почна да ме боли ном стоп и не прекинува.Можно ли е да ми се е воспалил нервот за толку малку време.И да ве прашам ако ми се е воспалил дали ќе мора да го вадат живецот.И како се вади нерв на предните заби да ми каже некој.Благодарам
   
 2. Poylina

  Poylina Нов член

  Зачленет на:
  12 декември 2018
  Мислења:
  1
  Допаѓања:
  0
  Некој што е заболекар или знае да ми каже :откако ќе се извади забот колку време е потребно да зарасни за да се стави мост ?Ме мачи бидејќи се работи за преден заб 3ка
   
 3. King Ogzem

  King Ogzem Нов член

  Зачленет на:
  10 октомври 2018
  Мислења:
  5
  Допаѓања:
  0
  Здраво Ми се скрши пола заб(7 доле)кој е мртов и се гледа лекот што е го ставала под пломбата, а пломбата си стое.Сега кога натиснам боцка внатре во непцето.Па сакам да ве прашам ако некој знае дали ќе може тоа да се среде со пломба или ќе мора коронка или ќе се вадебидејќитој заб ми се крши 2 пат првоодозгоре сега од страна.Благодарам
   

Сподели: