Омилен тип на музика?

foREVer

Староседелец
20 март 2012
2,227
3,505
743
Рок. :sreken
Иако слушам скоро сè, и најчесто го тупам со латино музика, посебно регетон, сепак рокот најмногу ми лежи на срце.
 

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
како може бе металика музика да слушате
шо е тоа....ама тука само ѓаволи лумпуат со гитарите
срање...металика музика глупости у боја.....шо е тоа сатанизми ми ширите
текстви против војна....едно друго....битно сатанизам е оти музиката е таква...поправо народот вика дека е таква така беше :zelen
ама толку абе металика музика да се слуша :zelen:rofl ( доста интересен коментар од наш согаѓанин )
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
како може бе металика музика да слушате
шо е тоа....ама тука само ѓаволи лумпуат со гитарите
срање...металика музика глупости у боја.....шо е тоа сатанизми ми ширите
текстви против војна....едно друго....битно сатанизам е оти музиката е таква...поправо народот вика дека е таква така беше :zelen
ама толку абе металика музика да се слуша :zelen:rofl ( доста интересен коментар од наш согаѓанин )
земал со металиките испаднал бе :rofl абе седи сеа .. металиките се закон. Ти носиш ли рокенролки каа излеваш ?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cakar_ulav

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
земал со металиките испаднал бе :rofl абе седи сеа .. металиките се закон. Ти носиш ли рокенролки каа излеваш ?
битно е да бииш од тиа пометаните металци настанати од рокенролки со ролки такви со јаки нели се разбираме :zelen
и каа си таков тип на металец со слушаш металика музика уствари си шема од таа појака шема
и стануеш славна личност од тиа пославните :rofl
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
У задње време забегуем у прогресив рок.

И тоа ме плаши по малку.
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Oлдскул хип-хоп/џез-хоп,Метал(повеќето поджанрови),хардкор-gabber,хардстајл/џампстајл,Drum & Bass,дабстеп,брејкбит,по троа industrial,у принцип све ми фаќа уво,освен поп,хаус,електро,фолкои,а и транс не толку мн,ептен ретко.