1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Омилени цитати (со наведен автор)

Дискусија во форумот 'Литература и книжевност' започната од Libra, 16 февруари 2012.

 1. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,648
  Допаѓања:
  5,728
  “You get older and you learn there is one sentence, just four words long, and if you can say it to yourself it offers more comfort than almost any other. It goes like this: At least I tried.”
  Ann Brashares
   
  На antonio му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: