Омилени актери

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
Како гледам филмови, така и си собирам симпатии кон некои актери, па листата ќе си ја надополнам и со Шон Пен и Наоми Ватс.
Првиот, уште му ја памтам глумата во мистичната река, прекрасно изведено...
Роден е човекот за ликот во филмот.
Со Наоми периодов гледав два филма и баш ми е онака природна и симпатична. Ми се издвојува некако од сите актерки ма колку биле талентирани и убави. Би погледнала и повеќе филмови од неа.

А да морам да кажам еден најомилен од цела листа, би рекла Кристијан Бејл.
 
  • Like
Реакции: Outrider

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Нортон ми е прв, Бејл одма после него, Пачино трет. Не значи дека Нортон ми е најомилен од овие тројца туку со овие најмногу би гледал филмови, добро Пачино веќе не снима такви филмови како порано. Други немам, најпрво овие, па празно место и сите други. :)
 
  • Like
Реакции: Saladin

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Кој ако не Леонардо Ди Каприо. Го обожавам човекот, зошто навистина знае да глуми и секогаш има добри улоги. Го сакам зошто на цела слава не подлегнал на некој порок во животот и заради неговата скромност и незаборавност на тоа од каде доаѓа. Исто така голем хуманитарец е и не сака луѓе алчни за пари tumblr_m1mdfypYXM1qi8iano1_500_large.jpg