Однесувањето на патниците во јавен превоз

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
135
1,053
23
Никакво однесување,наместо влез од предна и излез од задна врата.влез од задна а излез од предна врата.А и каква нервоза ме фаќа кога треба да се излезе,а некој влегува во исто време.:facepalm2Тоа е све што највеќе ме нервира во градскиот превоз.
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
345
63
Млади и некултурни...забораваат каде се наоѓаат и историјати прават на мобилни...ем гласни, ем срамни...
Зарем цел автобус треба да слуша разни моабети...абе симни се од автобус и тантори на тел.до утре ако сакаш.
Ме нервираат луѓе што стојат на сред врата и не оставаат простор за патниците да излезат...па потргни се макуму, оди понатака за да може други да влезат, други да излезат...катастрофа!!!
 
  • Like
Реакции: Stojne

incule

Староседелец
5 јануари 2015
734
123
1,053
26
Да се пожалам од пензионериве,се прават како да се нивни автобусите и само се туркаат за да влезат