1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Однесувањето на патниците во јавен превоз

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Marick14, 15 март 2012.

 1. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Никакво однесување,наместо влез од предна и излез од задна врата.влез од задна а излез од предна врата.А и каква нервоза ме фаќа кога треба да се излезе,а некој влегува во исто време.:facepalm2Тоа е све што највеќе ме нервира во градскиот превоз.
   
 2. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  345
  Млади и некултурни...забораваат каде се наоѓаат и историјати прават на мобилни...ем гласни, ем срамни...
  Зарем цел автобус треба да слуша разни моабети...абе симни се од автобус и тантори на тел.до утре ако сакаш.
  Ме нервираат луѓе што стојат на сред врата и не оставаат простор за патниците да излезат...па потргни се макуму, оди понатака за да може други да влезат, други да излезат...катастрофа!!!
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
 3. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Да се пожалам од пензионериве,се прават како да се нивни автобусите и само се туркаат за да влезат
   

Сподели: