1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Однесувањето на патниците во јавен превоз

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Marick14, 15 март 2012.

 1. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Дали до сега сте имале случај да се карате со некој патник во автобус/воз за нешто?
  Или дали ви се има нешто случувано, некои непријатни случки додека сте патувале?

  Јас до сега разни сум гледал во автобус (во воз не до толку), од просачи, до тепачи. Ми се има случено и автобусот (од старите крнтии) да се расипе и пешки да продолжам.
   
 2. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Ми се има случено да се буткаа во автобус. Се возев во еден од двокатни автобуси кога влезе една циганка се буткаше идеше горе доле, значи сите не испогази само за да седне. Не можев да ја гледам и дојде ред да се симнам на постојката, и ме виде ми рече "ти девојче ќе стануваш, да седнам јас" реков" ќе станам аман да застане сите не избуткавте". Имам навика да станувам за стари луѓе, значи циганкава ем млада ем дебела може да стои од пуста мрза не и се стои.
   
 3. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Циганска работа. Јас сум имал случај бабишта и дедовци во петок и вторник седат на врата и луѓе не можат да излезат. А има место да се тргнат на страна а седат на врата. :banghead
   
  На TIGERWOMAN31SK и КрисТина К. им се допаѓа ова.
 4. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  Ми се има десено пред некоја година у преполн автобус, да осетам рака во заден џеб (а таму никад ништо не чувам, освен палома), и најсмирено ја фатив раката, се свртев видов дека е циган што покушал да ме излопериша, поштено му ја свиткав раката, почна да офка немој не бев јас. Ако не беше ти од кај знаеш зашто сум ти ја фатил раката и зашто ти ја виткам мамето твое лоповско. Почна да вика се најде џандар од нигде никаде тука, вика што е работава? Му кажав (а раката уште му ја држам свиткана), само го гледа му вика: абе мајмун еден до кога со тебе ќе се расправаме по автобусиве? Си доби на лице место две три воспитни, го застана автобусот, го изнесе надвор го претресе му најде два мобилни и новчаник женски, после им рече на сите да се проверат, на никој ништо не му фалеше, значи од пред тоа од друг автобус ги стопил тие ствари, у меѓувреме дојдоа алфите, го собраат циганот and the rest is history...
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 5. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  А среде лето да ти пуштат парно у воз? Е тоа не сакам никој да го доживее.
   
  На TIGERWOMAN31SK му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Зар и тоа се случило??? :confused: :D
   
 7. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Вторник и Петок смрт. :confused: Стариве можат уште и скара да си запалат.
   
  На Anakin му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Nightmare_f

  Nightmare_f Истакнат Член

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  1,358
  Допаѓања:
  2,204
  секогаш....у воз најчесто...од велес за скопје...мора да има некоја будала шо ќе се прави паметна...обично се тоа раскрекани велешани ...у возов нема место кај да се помине од гужва....а тој влегол у купе и се истегнал на сите три седишта и ти вика нема место :mad:
  уште коа ќе го видамна фаца знам шо чоек е и не ми е до карање оти големаќе биде...па боље ми е да си стојам надвор во гужва
   
  На Anakin му/ѝ се допаѓа ова.
 9. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  понашање "на нивоу " јебало ги понашање у пм
   
 10. Lovely*-*

  Lovely*-* Староседелец

  Зачленет на:
  27 мај 2012
  Мислења:
  230
  Допаѓања:
  164
  Еден ми даде скапано бомбонче хах :zelen
   
  На Anakin и Marick14 им се допаѓа ова.

Сподели: