Однесувањето на патниците во јавен превоз

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Дали до сега сте имале случај да се карате со некој патник во автобус/воз за нешто?
Или дали ви се има нешто случувано, некои непријатни случки додека сте патувале?

Јас до сега разни сум гледал во автобус (во воз не до толку), од просачи, до тепачи. Ми се има случено и автобусот (од старите крнтии) да се расипе и пешки да продолжам.
 

Natenceto

Истакнат Член
6 март 2012
1,029
1,193
423
Скопје
Ми се има случено да се буткаа во автобус. Се возев во еден од двокатни автобуси кога влезе една циганка се буткаше идеше горе доле, значи сите не испогази само за да седне. Не можев да ја гледам и дојде ред да се симнам на постојката, и ме виде ми рече "ти девојче ќе стануваш, да седнам јас" реков" ќе станам аман да застане сите не избуткавте". Имам навика да станувам за стари луѓе, значи циганкава ем млада ем дебела може да стои од пуста мрза не и се стои.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Ми се има случено да се буткаа во автобус. Се возев во еден од двокатни автобуси кога влезе една циганка се буткаше идеше горе доле, значи сите не испогази само за да седне. Не можев да ја гледам и дојде ред да се симнам на постојката, и ме виде ми рече "ти девојче ќе стануваш, да седнам јас" реков" ќе станам аман да застане сите не избуткавте". Имам навика да станувам за стари луѓе, значи циганкава ем млада ем дебела може да стои од пуста мрза не и се стои.
Циганска работа. Јас сум имал случај бабишта и дедовци во петок и вторник седат на врата и луѓе не можат да излезат. А има место да се тргнат на страна а седат на врата. :banghead
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Ми се има десено пред некоја година у преполн автобус, да осетам рака во заден џеб (а таму никад ништо не чувам, освен палома), и најсмирено ја фатив раката, се свртев видов дека е циган што покушал да ме излопериша, поштено му ја свиткав раката, почна да офка немој не бев јас. Ако не беше ти од кај знаеш зашто сум ти ја фатил раката и зашто ти ја виткам мамето твое лоповско. Почна да вика се најде џандар од нигде никаде тука, вика што е работава? Му кажав (а раката уште му ја држам свиткана), само го гледа му вика: абе мајмун еден до кога со тебе ќе се расправаме по автобусиве? Си доби на лице место две три воспитни, го застана автобусот, го изнесе надвор го претресе му најде два мобилни и новчаник женски, после им рече на сите да се проверат, на никој ништо не му фалеше, значи од пред тоа од друг автобус ги стопил тие ствари, у меѓувреме дојдоа алфите, го собраат циганот and the rest is history...
 
  • Like
Реакции: TIGERWOMAN31SK

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Дали до сега сте имале случај да се карате со некој патник во автобус/воз за нешто?
Или дали ви се има нешто случувано, некои непријатни случки додека сте патувале?

Јас до сега разни сум гледал во автобус (во воз не до толку), од просачи, до тепачи. Ми се има случено и автобусот (од старите крнтии) да се расипе и пешки да продолжам.
А среде лето да ти пуштат парно у воз? Е тоа не сакам никој да го доживее.
 
  • Like
Реакции: TIGERWOMAN31SK

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Вторник и Петок смрт. :confused: Стариве можат уште и скара да си запалат.
 
  • Like
Реакции: Anakin

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,358
2,204
423
Дома пред Пц
секогаш....у воз најчесто...од велес за скопје...мора да има некоја будала шо ќе се прави паметна...обично се тоа раскрекани велешани ...у возов нема место кај да се помине од гужва....а тој влегол у купе и се истегнал на сите три седишта и ти вика нема место :mad:
уште коа ќе го видамна фаца знам шо чоек е и не ми е до карање оти големаќе биде...па боље ми е да си стојам надвор во гужва
 
  • Like
Реакции: Anakin