Одличен појадок за партнерот

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Офф топик :D
напоменето е без ресторани :svirka

он топик
И сакам и нејкам да ми прават појадок,после кујната е лом (worried)
Едно утринско кафе е и повеке од доволно.
епа добро дома ми ги носи мекиците :svirka(facepalm)
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
море кога ќе и напрам еден протеински шејк : 8 белки од јајца и 2 жолчки, 2 банани , 500 грама млеко , 1 лајче мед , и пред то една туна и рибна конзерва ќе и отворам да изеди , има протеини да ја наполнам за цел ден да не и се јадит.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MountainMan and Nightmare_f

MountainMan

Активен Член
29 јануари 2013
96
151
33
K2 Pakistan
море кога ќе и напрам еден протеински шејк : 8 белки од јајца и 2 жолчки, 2 банани , 500 грама млеко , 1 лајче мед , и пред то една туна и рибна конзерва ќе и отворам да изеди , има протеини да ја наполнам за цел ден да не и се јадит.
И после ке и наредиш шипката 100кг чучневи и таман ке биди :D
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
И после ке и наредиш шипката 100кг чучневи и таман ке биди :D
Не го ни откопчувам шлицов - не ја ни ваѓам шипката за 100 чучневи...тоа може само за исклучителни и послушни дами. Кога велам послушни мислам на тие што јаделе семки од тиква.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MountainMan

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Јас лично, повеќе сакам со секс кога ќе ме разбуди:cool:

ОнТопик, би сакала кога ќе станам да ме чека тост од интегрален леб полн со марула, кашкавал, тенка пилешка салама и краставица. Една чаша од цеден сок од портокал е повеќе од доволно.
 

mashkodete

Истакнат Член
11 февруари 2013
59
25
118
Јас лично, повеќе сакам со секс кога ќе ме разбуди:cool:

ОнТопик, би сакала кога ќе станам да ме чека тост од интегрален леб полн со марула, кашкавал, тенка пилешка салама и краставица. Една чаша од цеден сок од портокал е повеќе од доволно.
Одличен оброк, интересно е тоа што повекето од вас девојките, да не кажам сите, сакате наутро да пиете сок од цеден портокал :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selene

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
Убаво ми е кога ми готви. Иако преретко.
Се што е со јајца го прави одлично, очигледно тоа го знае најдобро.
Еднаш ми правеше палачинки со крем и банани. Не знам на што ги печел, дали директно на шпорет ги плеснал, ама камења беа тоа. Си каснав 1-2, за атер, се мачело момчето. Башка очите му светеа додека јадев и му се прелеваше гордост.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: mashkodete

mashkodete

Истакнат Член
11 февруари 2013
59
25
118
Убаво ми е кога ми готви. Иако преретко.
Се што е со јајца го прави одлично, очигледно тоа го знае најдобро.
Еднаш ми правеше палачинки со крем и банани. Не знам на што ги печел, дали директно на шпорет ги плеснал, ама камења беа тоа. Си каснав 1-2, за атер, се мачело момчето. Башка очите му светеа додека јадев и му се прелеваше гордост.
R E S P E C T за момчето (y)
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,478
5,077
1,153
Wind Of Change
Цел викенд останавме сами и времето мораше да се потполни со готвење..За прв пат готвевме еден за друг..Тој направи пица која беше превкусна исто и ми испржи пилешки џигер со печурки исто и тоа беше превкусно а за возврат јас за него направив мусака :D толку беше вкусна што се прејадовме двајцата :sreken потоа му испржив бело месо,направив компир манџа и месив леб (nod)...