(Не)одлучност при купување

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,082
1,631
113
Македонија
Многу сум неодлучен..ми се случувало да се мислам 2 сати меѓу 2 маички и коа ке дојдам дома да сумњам у мојот избор :rofl
 

Elizabeth Bathory

Истакнат Член
13 февруари 2012
352
405
363
Skopje
Треба пола саат да се врткам низ продавницата па да одлучам, и пак ништо нема да купам -.-
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Ja тешко наоѓам нешто по мој вкус и затоа понекогаш се случувало и по цела година да не купам ништо.
 
  • Like
Реакции: JaMi

devojka9999

Полноправен Член
4 мај 2012
34
43
18
Во последните 5 години ама баш ништо неможам да си најдам, неодлучна сум затоа што мора да бирам меѓу нешто што и баш не ми се допаѓа... не се сеќавам од кога не сум кажала "мора да го имам ова" или да трчам право да го купам да не ми го земат во меѓувреме... а баш сум по купувањето и жал ми е што не е како што беше... незнам дали е до мене или до модата :)
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,192
3,931
743
Немам проблем со тоа, брзо размислувам. Само гледам материјалот од што е, тоа е пресудно за избор кај мене.
 
  • Like
Реакции: JaMi

Praetorian

Староседелец
24 февруари 2012
325
395
1,063
Сум знаел да бидам гњаватор при купување. Да прошетам у 3 населби и ништо да не земам.
Сега не сум толку цепидлака. Ако ме мрзи д шетам, а ми се свиѓа парчето колку-толку зиам и после раат :).
 

The_countess

Истакнат Член
10 јуни 2012
441
547
193
25
Купувам тоа што ќе ми се допадне, не сум многу гњаватор на таа тема.
 

Gemini

Староседелец
24 мај 2012
2,477
5,078
1,153
Wind Of Change
Јас сум неодлучна во се што купувам поврзано со облека ..ќе се изнашетам низ цел град и пак ќе се вратам во првата продавница што сум влегла:)