Непознати пријатели на Facebook

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Дејвид го имаш додадено во пријатели? :zelen

Да го имав, од шо че му солев памет на Избраниот ќе ме блокираше и ќе требаше да правам n- акаунти за да му турам во црпката што формација и играчи да избира(ше) во Јунајтед. :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Дејвид го имаш додадено во пријатели? :zelen

Една другарка ми има соопштено дека имала 1400 френдој на фејсбук, i still can`t wrap my head around that :^) Како е физички можно да се оствари било каков контакт со толку раја... јес` да неам фејсбук ама или ништо не сфаќам или нешто не е во ред...
Шта речи...ништо чудно. Број на пчели кај друга другарка 5000 пчели.
Јас сум скромничка 300 околу таа бројка. Не се лошо и не боцкаат.
 

BlackTulip

Староседелец
15 март 2013
628
790
1,103
Имам 243 хаха баш сега видов, нема некој што не го познавам или онака рандом да сум прифатила. Не можам да ги сватам некои другарки со по 1000 и повеќе, или да прифаќа секој и се што ќе сподели да го сподели со тие илјадници.
 

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
Колку пријатели имате на Facebook? Дали сакате да ширите познанства и да додавате и непознати или пак се држите строго до оние кои ги знаете и во реалност? Дали ако ви стигне покана за пријателство од непозната личност, ја одбивате или прифаќате?
Прифаќам
ако слуша иста музика ко мене (само да не е турбо фолк)
ако има ОК слики

Јас имам 555 пријатели, следачи 1400
Прифаќам луѓе само кои одговарат на мојат апоткултура, но не бришам барање никогаш, оставам во исчекување
Не сум расист, пола од пријателите се непознати, но одржувам добри пријателски врски, се разбира виртуелно
И прво што гледам пред да прифатам е профилната, инфо (години, религиозна определба), музика, допаѓања, филмови, ако го видам во музика она што сакам да го видам веднаш прифаќам независно од сликите
 
Последна промена од модератор:

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Бреј кај ги најде тие 1400 следачи или ти толку следиш?
Мене ме следат 6 од кои 4 се гледаат ама тие двајца никако да дознаам кои се (punch)
Инаку имам 166 пријатели од кои непознати ама баш непознати ми се околу 10, а имам и еден поп си го запознав летово па не знам во кои да го сместам во познатите или непознатите, друго се ми е од факултет 90%, од овој форум и други социјални мрежи. :)
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Бреј кај ги најде тие 1400 следачи или ти толку следиш?
Мене ме следат 6 од кои 4 се гледаат ама тие двајца никако да дознаам кои се (punch)
Инаку имам 166 пријатели од кои непознати ама баш непознати ми се околу 10, а имам и еден поп си го запознав летово па не знам во кои да го сместам во познатите или непознатите, друго се ми е од факултет 90%, од овој форум и други социјални мрежи. :)
Не можам да ти се изначудам колку и веруваш во тоа што пишува.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
Бреј кај ги најде тие 1400 следачи или ти толку следиш?
Мене ме следат 6 од кои 4 се гледаат ама тие двајца никако да дознаам кои се (punch)
Инаку имам 166 пријатели од кои непознати ама баш непознати ми се околу 10, а имам и еден поп си го запознав летово па не знам во кои да го сместам во познатите или непознатите, друго се ми е од факултет 90%, од овој форум и други социјални мрежи. :)
една финта си правам ако сакаш ќе ти ја кажам, а доколку сакаш јас и ти ќе станеме пријатели, јас сум дружељубива личност
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
една финта си правам ако сакаш ќе ти ја кажам, а доколку сакаш јас и ти ќе станеме пријатели, јас сум дружељубива личност
Може нема проблем мислам за пријатели ама за да следам толку луѓе или да ме следат не сакам баш ја се нервирам што тие двајца не можам да дознаам кои се