1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најубави замоци во светот

Дискусија во форумот 'Скулптура и архитектура' започната од Marick14, 10 април 2012.

 1. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  Croft Castle, Herefordshire England (inlove)(inlove)(inlove)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  ....и понатака ќе ставам слики :sreken wish I was there...
   
  На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Neuschwanstein Castle, Germany

  1 Neuschwanstein Castle, Germany.jpg

  Corvin Castle, Hunedoara, Romania

  2 Corvin Castle, Hunedoara, Romania.jpg

  Mont-Saint Michel, France

  3 Mont-Saint Michel, France.jpg

  Swallow’s Nest In Yalta, Crimea

  4 Swallow’s Nest In Yalta, Crimea.jpg

  Hohenzollern Castle, Germany

  5 Hohenzollern Castle, Germany.jpg

  Colomares Castle, Spain

  6 Colomares Castle, Spain.jpg

  Lichtenstein Castle, Germany

  7 Lichtenstein Castle, Germany.jpg

  Stalker Castle, Scotland

  8 Stalker Castle, Scotland.jpg

  The Ruins On Castle Island, Lough Key, Boyle, County Roscommon, Ireland

  9 The Ruins On Castle Island, Lough Key, Boyle, County Roscommon, Ireland.jpg

  Bran Castle, Transylvania

  10 Bran Castle, Transylvania.jpg
   
  На Tantara, Saladin и Altaïr им се допаѓа ова.
 3. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Peles Castle, Sinaia, Romania

  11 Peles Castle, Sinaia, Romania.jpg

  Rock-of-cashel – Ireland

  12 Rock-of-cashel – Ireland.jpg

  Prague Castle – Czech Republic

  13 Prague Castle – Czech Republic.jpg

  Moszna Castle, Poland

  14 Moszna Castle, Poland.jpg

  The Corvin Castle In Hunedoara, Romania

  15 The Corvin Castle In Hunedoara, Romania.jpg

  Cochem Castle, Germany

  16 Cochem Castle, Germany.jpg

  Hochosterwitz, Austria

  17 Hochosterwitz, Austria.jpg

  Bran Castle, Transilvania, Romania

  18 Bran Castle, Transilvania, Romania.jpg

  Chenonceau Castle, France

  19 Chenonceau Castle, France.jpg

  Kilchurn Castle, Loch Awe, Scotland

  20 Kilchurn Castle, Loch Awe, Scotland.jpg
   
  На Tantara и diva orhideja им се допаѓа ова.
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Neuschwanstein Castle, Germany

  21 Neuschwanstein Castle, Germany.jpg

  Orava Castle, Slovakia

  22 Orava Castle, Slovakia.jpg

  Bojnice Castle, Slovakia

  23 Bojnice Castle, Slovakia.jpg

  Gwrych Castle, Abergele, Wales

  24 Gwrych Castle, Abergele, Wales.jpg

  Trakai Castle, Lithuania

  25 Trakai Castle, Lithuania.jpg
   
  На Tantara, Saladin и diva orhideja им се допаѓа ова.
 5. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,752
  Допаѓања:
  2,574
  Ете, кога ќе си бараш низ форумов, ќе си најдеш убава тема. Многу сакам замоци, ама она баш многу. Не е битно каков е и на кого е, би ги посетил буквално сите замоци од Франција па до Русија. Посебно ми се допаѓаат оние во Германија, Австрија, што се зафрлени по тоа планините, ех убавини.

  Бидејќи и @Electra сака замоци, кога ќе се пушти ќе ни пише еден кралски пост. :zelen
   
 6. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Замок Лихтенштајн
  [​IMG]
   
  На Tantara и Saladin им се допаѓа ова.

Сподели: