Најслатките одговори: Што мислат децата за бракот?

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Децата се најмилите суштества на светот. Секогаш знаат да ве насмеат и израдуваат со своите секојдневни размислувања, игри и заклучоци.

Еве како дел од најмладите гледаат на бракот:
- Прво мораш да најдеш некој кој сака исти работи како ти. Ако на пример ти сакаш фудбал, тогаш и на неа мора да и се допаѓа тоа што ти сакаш фудбал и да ти носи чипс и пиво. (Марко, 10 години).
- Ти всушност не одлучуваш сам кога треба да стапиш во брак. Бог одлучил однапред и ти на крај само гледаш што ти се случило. (Ивана, 10 години).
- Најдобри години за брак се 23 затоа што тогаш го познаваш маж ти најмалку 10 години. (Сандра, 10 години).
- Не постојат најдобри години за брак, мораш да бидеш доволно глупав за да се ожениш. (Филип, 6 години).
- Што е заедничко за твоите родители?
- Пааа, двајцата не сакаат да имаат више деца. (Сара, 8 години)
Што се прави кога ќе излезеш со девојка/дечко?
- Излегувањата се направени да се забавуваат и да искористат прилика да се запознаат подобро. Дури и машките имаат да кажат нешто интересно ако ги слушаш доволно. (Јасна, 8 години).
- На првото излегување се кажуваат интересни лажги за да сакаат да излезат пак. (Милан, 8 години).
Што би правел кога твоето прво излегување би пoминало лошо?
- Јас би отишол дома и би се правел дека сум мртов. (Дарко, 9 години)

Кога смее да бакнеш некого?
- Кога е богат и има многу пари. (Јелена, 7 години)
- Кога ќе бакнеш некоја девојка и после мораш да се ожениш и да имаш деца со неа. Така оди! (Дејан, 8 години)

Дали е подобро да си оженет или не?
- Јас не знам што е подобро ама никогаш не би водел љубов со жена ми. Не сакам да стане дебела. (Мирко, 8 години).
- За девојчињата е подобро да не се мажат, ама на машките им треба некој што ќе чисти. (Марија, 9 години).

И на крај најдоброто:
Што треба да направите за бракот да биде успешен?
- Мажот треба секогаш да и кажува на жената дека е убава дури и ако изгледа како автобус! (Станко, 10 години).
howficklemyhearthowwoozymyeyes_tumblr_co_large.jpg

www.crnobelo.com
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
- Не постојат најдобри години за брак, мораш да бидеш доволно глупав за да се ожениш. (Филип, 6 години).
Доста паметно :D
- Мажот треба секогаш да и кажува на жената дека е убава дури и ако изгледа како автобус! (Станко, 10 години).
:rofl
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Леле срциња, најмногу се смејам на такви невини интересни детски одговори :giggle
Инаку, јас ги имам гледано овие:

Исто се многу интересни, какви фацки прават :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Mermaid

Полноправен Член
25 мај 2012
42
25
8
Скопје
- За девојчињата е подобро да не се мажат, ама на машките им треба некој што ќе чисти. (Марија, 9 години). :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Децата се најмилите суштества на светот. Секогаш знаат да ве насмеат и израдуваат со своите секојдневни размислувања, игри и заклучоци.

Еве како дел од најмладите гледаат на бракот:
- Прво мораш да најдеш некој кој сака исти работи како ти. Ако на пример ти сакаш фудбал, тогаш и на неа мора да и се допаѓа тоа што ти сакаш фудбал и да ти носи чипс и пиво. (Марко, 10 години).
- Најдобри години за брак се 23 затоа што тогаш го познаваш маж ти најмалку 10 години. (Сандра, 10 години).
- Не постојат најдобри години за брак, мораш да бидеш доволно глупав за да се ожениш. (Филип, 6 години).
- Што е заедничко за твоите родители?
- Пааа, двајцата не сакаат да имаат више деца. (Сара, 8 години)
Што се прави кога ќе излезеш со девојка/дечко?
- Излегувањата се направени да се забавуваат и да искористат прилика да се запознаат подобро. Дури и машките имаат да кажат нешто интересно ако ги слушаш доволно. (Јасна, 8 години).
- На првото излегување се кажуваат интересни лажги за да сакаат да излезат пак. (Милан, 8 години).
Што би правел кога твоето прво излегување би пoминало лошо?
- Јас би отишол дома и би се правел дека сум мртов. (Дарко, 9 години)

Кога смее да бакнеш некого?
- Кога е богат и има многу пари. (Јелена, 7 години)
- Кога ќе бакнеш некоја девојка и после мораш да се ожениш и да имаш деца со неа. Така оди! (Дејан, 8 години)

Дали е подобро да си оженет или не?
- За девојчињата е подобро да не се мажат, ама на машките им треба некој што ќе чисти. (Марија, 9 години).

И на крај најдоброто:
Што треба да направите за бракот да биде успешен?
- Мажот треба секогаш да и кажува на жената дека е убава дури и ако изгледа како автобус! (Станко, 10 години).

www.crnobelo.com

Хахахахахах...
Се изнасмеав...срциња..
Овие се супер ама болдираните сее најјаки :giggle
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Scars31

MacedonishQueen

Истакнат Член
17 јуни 2015
205
131
143
- Јас не знам што е подобро ама никогаш не би водел љубов со жена ми. Не сакам да стане дебела. (Мирко, 8 години).
Хахахха се пренасмеав со ова :giggle:giggle:giggle:giggle:rofl