Најомразени спортисти

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Да си ми жива. Цела Данска ракометна репрезентација не ја сакам. Ама најмногу Хансен и Линдгрен ли беше...? А, и оној Оливер Рогиш, арно е во пензија сега.

Линдберг,нема Линдгрен во репрезентацијата на Данска.Во листата на најомразени ќе ги додадам и Филип Јиха од Чешка,Копљар од Хрватска(прави исти потези како Суарез)
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Надал. Играчиште е признавам, ама не можам да го гледам. Големиот број на неспортски потези во тек на еден меч ме нервира ужасно, и тоа чешање на газот пред сервис.
Немам што да додадам...
Ме нервира заради ритуалите...поправање на стегачот, тргање на косата зад уши, вадење на гаќите од газ...и тоа редовно пред секој сервис...WTF?!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Линдберг,нема Линдгрен во репрезентацијата на Данска.Во листата на најомразени ќе ги додадам и Филип Јиха од Чешка,Копљар од Хрватска(прави исти потези како Суарез)
Знаев дека е така нешто, Линдберг било.:)
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Моја листа на најантипатични спортисти :
10. Кристијано Роналдо
9. Лионел Месо
8. Диего Коста
7. Пепе
6. Роже Федерер(Педерер)
5. Рафаел Надал
4. Марко Копљар
3. Андреј Кириленко, Мартинез од Доминиканска Република и браќата Гасол
2.Целата ракометна репрезентација на Данска, особено Микел Хансен со косицата и Никлас Ландин со Хитлеровата фаца
1. Луис Суарез, Гатузо и Тевез
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
Иако сум горда на успесите на нашите спортисти,морам да кажам и еден наш спортист кој премногу ме нервира.Тоа е Горан Пандев.Не знам зошто толку го форсираат ако игра во странство.Па на крајот на краиштата има многу македонски фудбалери кои играат во странство.А исто така има и многу кои не играат во странство,па милион пати се подобри од него.Уф,срам да ми е како ги заборавив црнците од PSG Handball посебно Даниел Нарцис(типичен нарцис),Лук Абало,Патрис Аноне итн.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
- ЛИОНЕЛ МЕСИ (низок раст-комбуха)
- Федерер (умрениот)
- Иниеста (успано човече кое е толку мирно кое го замислувам како шанкер ) има да ги редам уште ами доста е ова се така нај екстремни кој штрчат