Најомразени спортисти

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Секој што следи спорт, било тоа да е фудбал, кошарка, ракомет, тенис, ватерполо, хокеј на трева итн.. си има некоја листа на спортисти што не може да ги смисли, и моментално го менува каналот кога ќе има некој од нив на тв.

Не е битно во кој спорт е, битно е да си кажете кои спортисти ви се така ептен за никаде и ви доаѓа да ги убиете, може и еден да е ама верувам дека повеќе се.

Еве јас ќе почнам.

Надал. Играчиште е признавам, ама не можам да го гледам. Големиот број на неспортски потези во тек на еден меч ме нервира ужасно, и тоа чешање на газот пред сервис.

Пепе од Реал. Овој да е до мене и да ми речат ако го убиеш ќе умреш и ти, би го убил одма. Ваков човек не треба да игра фудбал, овој е за вратар во некоја дискотека. Секој старт му е за повеќе од црвен. Катастрофа од играч, сељачиште.

Кристијано Роналдо. Ме нервира многу, залижаниов. Не знам зошто ама кога и да го гледам посакувам да го истепам.

Робен. Уф колку би го тепал и овој глумецов. Најпрво нозете би му ги искршил за да не трча како робот некој и за да не глуми многу.

Продолжете со исфрлање на нервозата. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
4,725
5,266
1,183
Disco
Сите дајвери, фејкери и симуланти, во моментов комплетниот клуб Ливерпул (освен Џерард и Џонсон) но пред се несекојдневно ружниот дебил кој им е менаџер (а колку ми беа симпатични со Далглиш и Бенитез:(), Јанг, Робен, сите фудбалски лиги јужно од Ла Манш (со исклучок на клубот Сосиедад од разбирливи причини), Кристиано Роналдо (пошто е фејк енд геј дајвер, читер и сељачина и покрај тоа што е топ-3 играч во светот), канибалот `ел псикопата` , Нејмар и слични нус продукти на спортот, ракометот општо како спорт (ми делува како некој да смислил верзија на фудбал за лица со посебни потреби), разни миџети и дворфови од Барселона на кои не им ни паметам име.
Ренџерс, покој му на душата клупска, не го хејтав никогаш(party)

Во кошарка не знам, ја пратам повремено кога има СП,ЕП или ОИ, таму судиите се главен проблем од играчите не сум приметил некој гад...
 
  • Like
Реакции: existence

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,413
1,536
1,133
28
LeBron James, Christiano Ronaldo и Francesco Totti.
LeBron James е неверојатен играч, но неговото константно покажување на сила и надмоќ ми оди на нерви.
Слично некаде е и со Ronaldo, плус тоа што ми изгледа смешно, и тоа што е преполн со его. Ми текнува на еден натпревар со прилично послаб тим, каде што на резултат 2:0 доби пенал со глума, некаде при крајот на мечот, постигна погодок, го соблече дресот и почна да се стега и да се радува, како да донел водство на Реал.
Francesco Totti, сеуште не знам зошто одвратново копито има статус на легенда, кога не знае како да поднесе пораз, и е многу прљав играч, надвор од класата на Дел Пиеро, Пирло, Малдини, Неста, Занети и остали господа од Calcio лигата.
 

Хоуп*

Proton
Член на администрација
4 април 2013
2,414
4,232
753
На прво место највеќе ме нервираат оние спортисти што изиграваат Рамбо на терен, што не знаат да поднесат порази или грешки па ајде сега ќе се тепаме ќе се фаќаме за врат. Имам топ три такви што ме нервираат, мада едниот не тепа него гризе. :zelen (Првиот и последниот стварно ги мразам, другите само ме нервираат).

1. Пепе. Не знам дали постои некој на планетава на кој му е идол или го сака овој неранимајко. Одвратно човече, провокатор и лигле. Другиве што следат ме нервираат само поради глупостите што ги прават, а за талентот што го поседуваат немам збор, додека за оваа карикатура од играч немам ни еден позитивен збор. Чисто зло, јас не знам како успеал да протурка толку далеку.
2. Суарез. Човеков е не знам. Не знам дали си има проблеми, ама уште не можам да се изначудам. Зеде и гризе играчи. Бог да чува!
3. Гатузо. Нема врска што е еден од најдобрите бивши играчи на Милан, отсекогаш и како појава и со понашање ми бил одвратен. Ни едно ни две оп за врат дали судија, дали играчи, дали соиграчи...

И на врвот на најомразени играчи, рамо до рамо со Пепе: Тевез.
Имам еден вујко и нон стоп кога играме карти и кога ќе победи знае толку многу да те изнервира што ти доаѓа да земеш да искинеш и карти и столици да исфрлиш. Има некое понашање откако ќе победи што ептен може да те извади од такт. Е така се осеќам јас после гол на Тевез. Изреволтирано. Не знам зошто стварно дечково ми е ептен одвратен. Работата на играчот е да даде гол. Нема потреба од толку потресувања и преправања. Што би рекол Балотели, поштарот се радува кога носи писмо? Не :D Што имало потреби од толку урлања, цуцање цуцли и толку глупирања.
Кога сме кај цуцлата иначе на Милан им даде гол некаде 90та минута и ја изваде цуцлата од гаќи и си ја пикна во уста ко демек голот го посветил на синот па ја лапна кутрата цуцла што се потеше меѓу препони 90 минути :confused:
 
  • Like
Реакции: Outrider

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
На прво место највеќе ме нервираат оние спортисти што изиграваат Рамбо на терен, што не знаат да поднесат порази или грешки па ајде сега ќе се тепаме ќе се фаќаме за врат. Имам топ три такви што ме нервираат, мада едниот не тепа него гризе. :zelen (Првиот и последниот стварно ги мразам, другите само ме нервираат).

1. Пепе. Не знам дали постои некој на планетава на кој му е идол или го сака овој неранимајко. Одвратно човече, провокатор и лигле. Другиве што следат ме нервираат само поради глупостите што ги прават, а за талентот што го поседуваат немам збор, додека за оваа карикатура од играч немам ни еден позитивен збор. Чисто зло, јас не знам како успеал да протурка толку далеку.
2. Суарез. Човеков е не знам. Не знам дали си има проблеми, ама уште не можам да се изначудам. Зеде и гризе играчи. Бог да чува!
3. Гатузо. Нема врска што е еден од најдобрите бивши играчи на Милан, отсекогаш и како појава и со понашање ми бил одвратен. Ни едно ни две оп за врат дали судија, дали играчи, дали соиграчи...

И на врвот на најомразени играчи, рамо до рамо со Пепе: Тевез.
Имам еден вујко и нон стоп кога играме карти и кога ќе победи знае толку многу да те изнервира што ти доаѓа да земеш да искинеш и карти и столици да исфрлиш. Има некое понашање откако ќе победи што ептен може да те извади од такт. Е така се осеќам јас после гол на Тевез. Изреволтирано. Не знам зошто стварно дечково ми е ептен одвратен. Работата на играчот е да даде гол. Нема потреба од толку потресувања и преправања. Што би рекол Балотели, поштарот се радува кога носи писмо? Не :D Што имало потреби од толку урлања, цуцање цуцли и толку глупирања.
Кога сме кај цуцлата иначе на Милан им даде гол некаде 90та минута и ја изваде цуцлата од гаќи и си ја пикна во уста ко демек голот го посветил на синот па ја лапна кутрата цуцла што се потеше меѓу препони 90 минути :confused:
Исто,само со додаток на Надал,Ибрахимовиќ,Микел Хансен и неговине другари од ПСЖ(кој гледа ракомет ги знае),Никлас Ландин(Данскиот Хитлер)
 
  • Like
Реакции: Ditto+Maker

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Исто,само со додаток на Надал,Ибрахимовиќ,Микел Хансен и неговине другари од ПСЖ(кој гледа ракомет ги знае),Никлас Ландин(Данскиот Хитлер)
Да си ми жива. Цела Данска ракометна репрезентација не ја сакам. Ама најмногу Хансен и Линдгрен ли беше...? А, и оној Оливер Рогиш, арно е во пензија сега.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Да си ми жива. Цела Данска ракометна репрезентација не ја сакам. Ама најмногу Хансен и Линдгрен ли беше...? А, и оној Оливер Рогиш, арно е во пензија сега.
Ни Германците не се нешто подобри. Тие репрезентации колку и да се јаки пак има нешто што те тера да ги мразиш.
Хансен, Ландин, тепачите од Германија, Јиха од Чешка, сите овие се и провокатори и нечесни играчи, а истовремено и најдобри. Ама во главата ич немаат мозок.
 

Ditto+Maker

Истакнат Член
8 декември 2014
351
254
373
Bookworld
Ни Германците не се нешто подобри. Тие репрезентации колку и да се јаки пак има нешто што те тера да ги мразиш.
Хансен, Ландин, тепачите од Германија, Јиха од Чешка, сите овие се и провокатори и нечесни играчи, а истовремено и најдобри. Ама во главата ич немаат мозок.
Рогиш е Германец. Имаше и еден од Хрватска, познат како најголемиот провокатор во ракометот, мислам беше Иван Нинчевиќ.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
Алекс Фергусон, Мурињо, „ветрушките“ од Примера, Суарез, Ѓоковиќ, Хакинен + Култхард, Шокрос, Мертесакер (му еам фацата, не можам да го смислам), ван Нистелрој, Насри... што знам има уште многу, ама на врвот ми е Марко Матераци. Го мразев како играч на интер ама собено го замразив после црвениот на Зидан во финалето.
 
  • Like
Реакции: Altaïr