1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Најдобро теренско возило???

Дискусија во форумот 'Авто-мото' започната од Legioner, 28 декември 2012.

 1. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Ќе и стајш плин бато и на коњ си. Неуништлива машина - НИВА.

  едит: И тоа ако е од постарите 1.6 уште поубо.
   
  На Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  исто ти е пак троши дупло
  Лада нива е добра како теренец за офф роуд ама не и за урбан стил низ град
   
 3. Мортидо

  Мортидо Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,054
  Допаѓања:
  1,576
  Затоа е и темата најдобро теренско возило.

  Околу 10 л. троши, плинот е ефтин, за одржавање исто ефтино. Топ.
   
  На Legioner му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  сега е ефтин ама до кога не знаме ;)
   
  На Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 5. МалиСашко

  МалиСашко Истакнат Член

  Зачленет на:
  12 јануари 2014
  Мислења:
  466
  Допаѓања:
  347
  Не троши само 10. Троши многу повеќе.
  не е идеална како што ја прикажуваат, но е единствена за толку малку пари.

  Еве, јас ќе бидам тој што ќе ја искритикува.
  Моторот е слаб со 1600/1700 кубици за таа потраба, мењачот со тракторски особини не дозволува комотрно возење во градска средина во никој случај (нели, мораш некако да стигнеш до „теренот“), потрошувачката е толку висока што колата не ја заслужува, Воопшто не е комотна и со мизерното полусерво добиваш впечаток дека се бориш со мечка. Гумите се претанки. Ма наидување на накривувања Ладата ги кини главините на тркалата. Е тоа тек е смрт на терен.
  Уште една глупава работа е тоа што добошите и главините с со брезонски штрафови што лесно се кинат. кога ќе се оштети Штрафот (честа работа кај малтретирани коли)мораш да го замениш цел добош или главина.
  Мрзнењето на плинот убива. Знае да не пали, знае да пресиса, знае да влези вода во палењето и ќе си останиш на планина.

  Вистински џип е Опел Фронтера. Во секоја смисла успех. Економичност, истрајност, луксуз, квалитетна изработка, пристапни делови, удобно возење и доволно опрема, но од техничка гледна точка - совршено испланиран. Прашајте кого сакате и ќе знаете дека Опел Фронтера никаде не те остава!
   
  На Outrider и Photographer им се допаѓа ова.
 6. raindeer

  raindeer Нов член

  Зачленет на:
  25 март 2014
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  Јас ги обожавам ландроверите. Мене ми се ем најстабилни, ем најстегнати некако.

  P.S. @MissChievous jas ne mozham da stavam kirilica zashto ednash probav i mi se pobrka kompjuterot i go nosev na popravki. Ne znam do shto e
   

Сподели: