Најдобриот фудбалер на Европското 2012

Дали Иниеста ја заслужи МВП наградата на Европското Првенство?

  • Да

    Гласови: 6 42.9%
  • Не

    Гласови: 8 57.1%

  • Вкупно гласале
    14

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
548460_4114313052927_1381248301_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Hkakashi

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Абе ај, без врска им е прогласувањево. И на Светското ако памтиш кога освои Канаваро, тогаш Пирло требаше да освои.

нема врска ... после Канаваро, најдобар беше Матерaци ... да не беа овие двајца, кој знае колку голoви ке примеа италијанците на светското ... гледај ги пак сите натпревари и види колку пожртвувано и фантастично изиграа овие двајца играчи ... ни една топка и ни еден играч не ги помина !
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Според мене Пирло би требало да биде издбран за најдобар играч на европското. Но се знаше дека ако Италија не се први тогаш за најдобар играч ќе изберат некој од Шпанија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Што се споменува горе за Пирло, точно е дека целата игра преку него одеше, но баш во директниот дуел меѓу него и Иниеста, онаму каде што највеќе требаше да се докаже, а тој беше исцрпен и Иниеста се покажа како подобар, па мислам дека затоа му е нему доделена наградата. А на ова првенство имаше и доста други добри играчи кои требаше да продолжат понатаму и можеа да дојдат до оваа награда, и да ги надминат и Иниеста и Пирло и Балотели, ама таква им била среќата. (пр. Росицки, Шевченко, Бентнер и сл.)
Само да спомнам дека во 2010 не го освои некој од Шпанија, ниту пак од финалето, наградата ја освои Форлан што според мене беше заслужено, на тоа првенство тој направи повеќе и од Иниеста и од било кој друг за својот тим.
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Што се споменува горе за Пирло, точно е дека целата игра преку него одеше, но баш во директниот дуел меѓу него и Иниеста, онаму каде што највеќе требаше да се докаже, а тој беше исцрпен и Иниеста се покажа како подобар, па мислам дека затоа му е нему доделена наградата. А на ова првенство имаше и доста други добри играчи кои требаше да продолжат понатаму и можеа да дојдат до оваа награда, и да ги надминат и Иниеста и Пирло и Балотели, ама таква им била среќата. (пр. Росицки, Шевченко, Бентнер и сл.)
Само да спомнам дека во 2010 не го освои некој од Шпанија, ниту пак од финалето, наградата ја освои Форлан што според мене беше заслужено, на тоа првенство тој направи повеќе и од Иниеста и од било кој друг за својот тим.

(facepalm)(facepalm)
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Why not? :p

Мојта надеж беше во Аршавин, ама после мечот со Полска се откажав од него и морав да си тражам нов фаворит од таа група. А Росицки доста добро одигра некои утакмици!

Кои неколку жити се. 2 утакмици одигра од кои не беше и на нив многу сјаен.
 

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Не ми е јасно зошто ја отварате темата кога и да гласате неможете да смените ништо..
Иначе навивав за Аргентина и Шпанија :)
И го подржувам Иниеста ♥
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Не ми е јасно зошто ја отварате темата кога и да гласате неможете да смените ништо..
Иначе навивав за Аргентина и Шпанија :)
И го подржувам Иниеста ♥

А кој рече дека сакаме да смениме нешто???
Значи ова е форум, убаво е да си размениме мислења, кој НАС ни оставил најдобар впечаток на Европското првенство, значи си дискутираме....море само да се мрчело.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 4FUN

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
А кој рече дека сакаме да смениме нешто???
Значи ова е форум, убаво е да си размениме мислења, кој НАС ни оставил најдобар впечаток на Европското првенство, значи си дискутираме....море само да се мрчело.
Па добро јас не реков ништо само прашав :D..
Не ме карај :p