Најдобар македонски спортист

Најдобар спортист во Макеоднија е:

  • Кире Лазаров

    Гласови: 13 56.5%
  • Горан Пандев

    Гласови: 5 21.7%
  • Перо Антиќ

    Гласови: 5 21.7%
  • Наташа Илиевска

    Гласови: 1 4.3%
  • Дејан Недев

    Гласови: 3 13.0%
  • Лестер Бо Мекејлеб

    Гласови: 9 39.1%
  • Давид Бабунски

    Гласови: 0 0.0%
  • Вели Мумин

    Гласови: 2 8.7%
  • Наумче Мојсоски

    Гласови: 3 13.0%
  • Иван Тричковски

    Гласови: 0 0.0%
  • Владо Илиевски

    Гласови: 5 21.7%
  • Други

    Гласови: 0 0.0%

  • Вкупно гласале
    23

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Да меѓутоа за нашата репрезентација нема дадено посебен придонес како за играч од негов калибар...

Исрено незнам зашто Мекејлеб се наога во оваа листа ...Јас го обожувам човекот и многу придонесе за нашата репрезентација...Но луѓе тој не е Македонец :/

Се мислев многу за кого да гласам и одлучив тоа да биде Кире затоа што го дава својот максимум за репрезентацијата ....

Е ако де, игра за Македонија. Заслужува да е во листата. Многу направи за репрезентацијата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Да меѓутоа за нашата репрезентација нема дадено посебен придонес како за играч од негов калибар...

Исрено незнам зашто Мекејлеб се наога во оваа листа ...Јас го обожувам човекот и многу придонесе за нашата репрезентација...Но луѓе тој не е Македонец :/

Се мислев многу за кого да гласам и одлучив тоа да биде Кире затоа што го дава својот максимум за репрезентацијата ....

Или репрезентацијата го дава својот максимум за него? Кире ако беше добар капитен немаше да им се случи тоа што им се случи, ама тоа е друга тема. Перо е за мене спортист на годината. Да играше уште Врба, за него ќе гласав.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: katetoo and Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Или репрезентацијата го дава својот максимум за него? Кире ако беше добар капитен немаше да им се случи тоа што им се случи, ама тоа е друга тема. Перо е за мене спортист на годината. Да играше уште Врба, за него ќе гласав.
Кире неможе да биде и капитен и селектор во исто време....;) Како капитен он даваше и повеќе од што треба...Тука некој друг е крив за тоа што се случува :D А како играч....Мислам дека не е во форма 100 %
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ана-Каренина

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Да меѓутоа за нашата репрезентација нема дадено посебен придонес како за играч од негов калибар...

што и колку може да направи еден играч од 11 ... !? - колку и да се труди он, има кој да заебе работа :D

а друга е улогата на еден играч во кошарката и ракометот каде што играат 5 - 6 играчи :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and melpomena

Дејмон

Староседелец
16 февруари 2012
456
650
1,093
Unknown
Ова за кое време е направено? Ако е во цела историја треба да го има и Дарко Панчев, Врбица Стефанов, Валентина Радуловиќ, Маленко и многу други.
А ако е за моментално, се думам меѓу Лазаров, Пандев и Илиевски иако гласав за Пандев и Илиевски.
Пандев има многу успеано во клубската кариера отколку во репрезентацијата, Лазаров и во клубската и во репрезентацијата успеал, Илиевски со настапот на Европското ми остави добар впечаток а и има добра кариера направено. Незнам не можам да се одлучам, некој од нив тројца.
 

katetoo

Истакнат Член
28 јуни 2012
61
62
318
Кире Лазаров? Оти? Оти изгубивме со Данска на ЕП заради него? Или за сите промашени шутеви во Гетеборг(и на мн други места, ама ова е најсвежо)? Не.. мојот глас за Мекејлеб :)