Најдобар македонски спортист

Најдобар спортист во Макеоднија е:

  • Кире Лазаров

    Гласови: 13 56.5%
  • Горан Пандев

    Гласови: 5 21.7%
  • Перо Антиќ

    Гласови: 5 21.7%
  • Наташа Илиевска

    Гласови: 1 4.3%
  • Дејан Недев

    Гласови: 3 13.0%
  • Лестер Бо Мекејлеб

    Гласови: 9 39.1%
  • Давид Бабунски

    Гласови: 0 0.0%
  • Вели Мумин

    Гласови: 2 8.7%
  • Наумче Мојсоски

    Гласови: 3 13.0%
  • Иван Тричковски

    Гласови: 0 0.0%
  • Владо Илиевски

    Гласови: 5 21.7%
  • Други

    Гласови: 0 0.0%

  • Вкупно гласале
    23

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Гласав за Илиевски, најмногу ме израдува со последната тројка на натпреварот со Литванија, и неговата најискрена реакција, која ме натера да пуштам солзи, искрено :)
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
Горан Пандев без никаква конкуренција - зашто ?
- дечкото има освоено се што може да се освои на клубско ниво со фк Интер (многу попознати и подобри играчи од светска класа го немаат неговиот успех)
- сега со Наполи ако го освојат купот на Италија, ке влезе во историјата на Италијанскиот фудбал како прв играч кој го има освоено купот со три различни екипи ...
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Еден и единствен, капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров.
Сакав и мојот глас да го дадам и за Илиевски-лелел луѓе што напраивме???
Со кошарката и со ракометот колку се имам само радувано.
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Горан Пандев без никаква конкуренција - зашто ?
- дечкото има освоено се што може да се освои на клубско ниво со фк Интер (многу попознати и подобри играчи од светска класа го немаат неговиот успех)
- сега со Наполи ако го освојат купот на Италија, ке влезе во историјата на Италијанскиот фудбал како прв играч кој го има освоено купот со три различни екипи ...
Да меѓутоа за нашата репрезентација нема дадено посебен придонес како за играч од негов калибар...

Исрено незнам зашто Мекејлеб се наога во оваа листа ...Јас го обожувам човекот и многу придонесе за нашата репрезентација...Но луѓе тој не е Македонец :/

Се мислев многу за кого да гласам и одлучив тоа да биде Кире затоа што го дава својот максимум за репрезентацијата ....