Најголеми фудбалски промашувања (flops)

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
А Рој Хоџсон како менаџер? :zelen

Мангала во М.Сити. Тој е нешто како Црниот Ловрен :rofl
Сандро еден имаше во Тотнем, еден друг бразилец во Арсенал пред две-три сезони, толку беше лош што не може човек ни името да му го запамети...
Гомеш голманот на Тотнем (facepalm) сега во чемпионшип некаде брани...
Многу добри играчи донесе Рој, а Маскерано или како и да се пишува беше продаден. Исто така Рој го победи Работнички, шампионот на една од појаките лиги во Европа. И јас сум подобар менаџер од Рој. :)

Иначе Мангала не знам дали памтиш кога го зборувавме во темата за трансфери. Сити платиле цело богатство за него, 50 и нешто милиони евра, така нешто беше мислам. Лудост невидена.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Па има тема за флопови.

До толку не чини? Лани шо гледав чат пат неколку утакмици и хајлајтс даваше јаки голови и асистенции... оваа сезона не знам...

Има милион вакви примери... подобро ќе беше да отвореше тема зошто некои имаат астрономски цени како на пример Бејл и заеднички на форумоФ да го оспориме неговиот квалитет.

Мислиш дека е флоп со оглед на цената или дека е ок?
Пошто нешто прочитав дека Јунајтед ковал завери да го доведе кај нив :eek:
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Со оглед на парите платени за него би очекувал дека со леснотија би играл, редел асистенции и голови. Игра со најдобрите фудбалери на денешницата, топ класа тренери, стадиони итн...

Играч кој слабо ја користи десната нога и како предност му е брзината не вреди 100 милиони. Но, да не се правиме "улај" вратени му се парите само со продажбата на дресовите на почетокот бидејќи ужива таков публицитет како на пример и Нејмар. Се прашувам некогаш како може некои фудбалери кои навистина да вредат си кршат ноктите на палците, превиткуваат глуждови, изместуваат капачки на некои ливади за вакви некои манекени да земаат астрономски суми на пари. Среќа Гансо е глуп и не успеа да дојди во Европа, па сеа веројатно игра негде по плажите фудбал и воодушевува некои "раскошни" бразилки.

Можеби малку делувам дека абер нема, напротив, во Англија се покажа, го носеше на грб Тотенхем, му ја измести кичмата на Маикон ЕДНА УТАКМИЦА, но сепак.. не знам, да сум менаџер/тренер/ не би се осудил на ваков чекор. Чоло еднаш изјави, да го имав трансфер буџетот со кој е платен Бејл, би купил најмалку 6-7 играчи. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Со оглед на парите платени за него би очекувал дека со леснотија би играл, редел асистенции и голови. Игра со најдобрите фудбалери на денешницата, топ класа тренери, стадиони итн...

Играч кој слабо ја користи десната нога и како предност му е брзината не вреди 100 милиони. Но, да не се правиме "улај" вратени му се парите само со продажбата на дресовите на почетокот бидејќи ужива таков публицитет како на пример и Нејмар. Се прашувам некогаш како може некои фудбалери кои навистина да вредат си кршат ноктите на палците, превиткуваат глуждови, изместуваат капачки на некои ливади за вакви некои манекени да земаат астрономски суми на пари. Среќа Гансо е глуп и не успеа да дојди во Европа, па сеа веројатно игра негде по плажите фудбал и воодушевува некои "раскошни" бразилки.

Можеби малку делувам дека абер нема, напротив, во Англија се покажа, го носеше на грб Тотенхем, му ја измести кичмата на Маикон ЕДНА УТАКМИЦА, но сепак.. не знам, да сум менаџер/тренер/ не би се осудил на ваков чекор. Чоло еднаш изјави, да го имав трансфер буџетот со кој е платен Бејл, би купил најмалку 6-7 играчи. :)

Шо знам, лани реал зеде ЛШ после многу време, случајно после доаѓањето на Бејл, плус куп и светско...
За сумите мене ми е сомнително, може да се работи за перење пари, Мангала 30 милиони и Ловрен 20... центрифуга имаат уклучено изгледа :D
Не можам да тврдам ама нагло се наголемија сумите последните години што предизвикува сомнеж.

Шо правиме ако дојде на Олд Трафорд? :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Шо знам, лани реал зеде ЛШ после многу време, случајно после доаѓањето на Бејл, плус куп и светско...
За сумите мене ми е сомнително, може да се работи за перење пари, Мангала 30 милиони и Ловрен 20... центрифуга имаат уклучено изгледа :D
Не можам да тврдам ама нагло се наголемија сумите последните години што предизвикува сомнеж.

Шо правиме ако дојде на Олд Трафорд? :zelen


Апсолутно се согласувам, но еве сега слабо игра или играчите на Реал не сакаа да го проигруваат? :p


Ништо, ќе се надеваме дека ќе игра како што играше во Тотенхем и дека ќе треба време додека ја имплементира филозофијата бате Ване и новата формација 4-4-2... пошто во таа формација е најидеален како крило.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Апсолутно се согласувам, но еве сега слабо игра или играчите на Реал не сакаа да го проигруваат? :p


Ништо, ќе се надеваме дека ќе игра како што играше во Тотенхем и дека ќе треба време додека ја имплементира филозофијата бате Ване и новата формација 4-4-2... пошто во таа формација е најидеален како крило.

Фелаини ќе биде најсреќен во тој случај :frantic
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
http://forum.crnobelo.com/threads/Фан-Клуб-Ливерпул.4926/page-3#post-320297

Инаку Јаја Саного одиграл 20 утакмици за сезона и пол во Арсенал и дал ЕДЕН гол (бев сведок на тој историски настан во ЛШ беше против Борусија Дортмунд) и остварил нула асистенции е сега бил донесен како слободен играч иако биле платени 390.000 фунти компензација поради нешто на Оксер.

390.000 фунти по гол, према Борини и Балотели излегува ептен исплатлив :zelen

Мегаѕвездата Фалкао на 29 утакмици дал феноменални четири гола но затоа остварил пет асистенции.
Позајмицата била платена 6 милиони (!?) што значи 1,25 милиони по гол, сигурен сум дека секој гол на Џордан Роудс па дури и Кевин Филипс :rofl не би чинел повеќе од милионче. Освен тоа, тигарот земал втора највисока плата во ПЛ :rofl

Е сеа тука не се вклучени сумите од плата и бонуси, чисто колку голови вс. милиони за трансфер се исплателе.:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence and Struggler

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Швајнштајгер не да е флоп, флоп и пол е. Тука некаде е и Педро од Барса.

А со Фалкао шо се дешава? (party)

Него оној менаџерот на Стоук - Марк Хјуз како играч имал играно за Манчестер Јунајтед, Бајерн, Барселона и Челзи :eek: која кариера...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler