Надградба на коса и вештачки трепки

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,107
1,133
За трепки не сум ни размислувала зошто немам потреба имам долги и густи трепки, а за коса иако имам долга коса имало моменти ко ќе сум сакала да експериментирам, да ставам надоградба но сега засега не сум пробала..
Не сметам дека е е нешто претерано да се стави надоградба на коса ама навистина ме нервира кога ќе видам надоградба што е ептен воочлива на прв поглед, пр природната коса шишана до рамо и тоа на степени и после тоа едно 20-30цм надоградба и тоа рамно шишана без никаков степен(зборувам за пеглана коса)....
...Тоа ми е баш бљак (puke)
 
  • Like
Реакции: JaMi

dalmatian

Полноправен Член
2 март 2014
50
12
8
Не ми треба коса,имам доволно густа и долга коса :wub
Ааа сум носела и вештачки трепки,ама моите си се моите (flower)