Надградба на коса и вештачки трепки

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,227
3,542
1,143
Дали сакате надградба на коса или клепки?
Дали досега имате направено или не?
Дали мислите дека е претерано вештачки или пак убаво изгледа?

Инаку јас имам размислувано за надградба на коса,
но никако немам направено,а надградба односно вештачки
клепки немам ставено а и не морам имам големи :rolleyes:
А,и косата ми порасна... :)

 
  • Like
Реакции: МериСелест

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
872
1,103
393
26
Струмица
За трепки немам потреба, многу ми се големи, понекогаш и ме нервираат, ми пречат :^) моја другарка од вештачките трепки доби инфекција на окото, едвај се среди после, на болница и ги вадеа на сила трепките :x
за коса сега за сега не би си ставала, ми се допаѓа должината, може понатака некогаш да си ставам :cool:
 
  • Like
Реакции: Scars

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
23
Битола
Мразам се што е вештачко на телото. Тука спѓаат: надградба коса,трепки, силикони, вештачки нокти, фарбање на коса.....Дефинитивно претерано вештачки. А и до сеа не сум имала потреба фала богу. Имам природно големи клепки и природно долга коса :igra
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,007
3,215
1,143
Пред 3 години имав надградба на коса,ама природна црна...платив 50 евра и баш срцкаста беше :D
Ја виткав ја пеглав,ја миев косата заедно со надградбата и немав гајле.
За трепки цук,никогаш не би ставала.
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Не ми се допаѓа ни мене ништо вештачко на тело, лице, било дека! :D
Какво и да е, бар е природно..
Си ја чувам и јас сега долга косата, дека слобода е тоа, долга коса:sreken
За трепки ноуп, очите ќе си искарам јас од тие трепки, не ми требат други :D
 

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,490
1,123
Скопје
И мене не ми се допаѓа ставање на надградба на коса или трепки. Оправдувам само надградба на коса ако некој има ептен ретка коса која постојано е во опаѓање, во сите други случаи тоа ми е жива глупост.
 
  • Like
Реакции: JaMi

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,125
1,845
423
Еден досаден град
Јас почнав дури превише да размислувам за надградба на трпки,но овие како снопчиња...
Изгледаат многу по природно отколку оние целосните и трајат многу подолго,но проблем е со нивното опаѓање опаѓаат и твоите трепки,па незнам што да правам...Многу се мислам :/
 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
За коса не сум размислувала,бидејќи ми е долга.Но, би ставила можеби некое подебело праменче како додаток во фризура,такво и носев за матурата,бидејќи мојата коса ако е виткана брзо се пушта.Трепки имам носено,сама си ги имам лепено,и си ги вадам без да ми се искубат моите.Но не од оние гранче по гранче што се,туку целосните.
 
  • Like
Реакции: JaMi