Муслиманите во Швајцарија

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Муслиманите бараат промена на знамето на Швајцарија, им смета белиот крст
stopp-ja-zum-minarett-verbot1.jpg switzerland-240-animated-flag-gifs.gif
И како што се случуват некои работи, одма се наоѓаат смешни нови идеи на сметка на Швајцарија
schwissislamminarett-1-e1453020724868.jpg
Се изнасмеав на маката на Германците и на Швајцарците од муслиманските емигранти кои буквално им ги посрале базените и др. места, па почнале со плакати да делат упатства, можеби ке ги научат и тоалет хартија да употребуваат...CSfGAkOXAAAC1BJ.jpg
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Тропаш глупости со тешка генерализација.
Швајцарија почива на сосема друг принцип на држава, муслиманите демек сакале да менуваат знамиња. Седи таму. :rofl
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
5% од целокупната популација на Швајцарија ја прават Муслиманите тоа е мала бројка да би можело нешто да сменат во таа земја така да сето ова шо го кажа не води никаде.. :D
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
5% од целокупната популација на Швајцарија ја прават Муслиманите тоа е мала бројка да би можело нешто да сменат во таа земја така да сето ова шо го кажа не води никаде.. :D
Работава не беше да води некаде, само сакав да го искоментираме настанот кој навистина се случи, јас го прочитав сигурно некаде, не сум го измислила..не е важно.
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: love !

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Работава не беше да води некаде, само сакав да го искоментираме настанот кој навистина се случи, јас го прочитав сигурно некаде, не сум го измислила..не е важно.
Јас не реков дека измисли само кажав мое мислење околу тоа шо си го напишала хахаа :D
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: MATEJA

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
611
103
Јас не реков дека измисли само кажав мое мислење околу тоа шо си го напишала хахаа :D
Сакав и јас да се насмееме на сето тоа макар да како се одвиваат работите може да биде и црн хумор.

Тропаш глупости со тешка генерализација.
Швајцарија почива на сосема друг принцип на држава, муслиманите демек сакале да менуваат знамиња. Седи таму. :rofl
http://shoebat.com/2016/01/17/musli...he-swiss-flag-because-they-find-it-offensive/
Оо овој извор ми беше темата.
 
Последна промена од модератор:

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Се гледа од каков сајт е.... Немам што да кажам.
Шо му фали на сајтот???
глеаш шо убаво си пишува шоебат.ком

И ова е многу од тебе што го кажа..а не мораше.
Ти што мислиш на оваа тема??
Озбилно прашувам немам цел за оффтопик.