Мојата прва кола

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
@Ita мојата во наследство спаѓа не дека јас сум ја купила. Колата има 23 години како ништо, ама коска е пу пу машала. Кај и да е ќе си ја земам во СК нека си купи татко ми друга, т.е. рече мотор дека сакал, се занесува само :zelen(star)
 
  • Like
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Одлични се маздите и да си ја земеш нема да згрешиш. :) На татко ти предложи му чопер да си земе нема да згреши, дефинитивно најдобри мотори (барем за мене) :)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Дали е џип, не можам да видам убаво? :)
Ја значи од многу малечка забавиште отприлика имав една желба, џип да имам. Причината ми беше многу глупа :D ама желбата ми остана и до ден денес.
Инаку мојата љубов :)


Еднаш цела вечер немав спиено гледајќи клипчиња од тест возења на колава. :D
 
  • Like
Реакции: Ѕвездичка

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Дали е џип, не можам да видам убаво? :)
Ја значи од многу малечка забавиште отприлика имав една желба, џип да имам. Причината ми беше многу глупа :D ама желбата ми остана и до ден денес.
Инаку мојата љубов :)


Еднаш цела вечер немав спиено гледајќи клипчиња од тест возења на колава. :D
Џип е да и оваа ептен јака, а на мојата најјако ми е што во летно време се отвора кровот и ептен за филмање е хахаха :zelen(star) ајде ќе се возиме кога ќе ја земам во СК :sreken.
 
  • Like
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Џип е да и оваа ептен јака, а на мојата најјако ми е што во летно време се отвора кровот и ептен за филмање е хахаха :zelen(star) ајде ќе се возиме кога ќе ја земам во СК :sreken.
Топ, баш летен период милина е да се возиш во таква кола. :sreken А во позадина ќе оди песнава
Туку да одам да учам оти ќе му раскажувам на професорот за маздиве :D
 
  • Like
Реакции: Ѕвездичка