Мотиватор: искуства, совети, успешни стории

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Како не се укључив на форумов пред 20 мин... сакав да јадем, а демек сум на диете и викам ај не ...и после ај да... и кснав малку ..:):)
Legioner кај да трчам??? У тетово немаме каде. Единствено ако кучиња не почнат не дај боже да ме бркаат ќе трчам до гевгелија и назад.:( :)
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
samo sport trcanje nisto drugo i kolicinski da namalis na ishrana
Не е се така лесно за жал (worried)

Како не се укључив на форумов пред 20 мин... сакав да јадем, а демек сум на диете и викам ај не ...и после ај да... и кснав малку ..:):)
Legioner кај да трчам??? У тетово немаме каде. Единствено ако кучиња не почнат не дај боже да ме бркаат ќе трчам до гевгелија и назад.:( :)
И јас реков дека нема да вечерам,ама ми се пријаде и место сладолед со една другарка отидовме да мцнеме по една лесковачка :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
Не е се така лесно за жал (worried)


И јас реков дека нема да вечерам,ама ми се пријаде и место сладолед со една другарка отидовме да мцнеме по една лесковачка :)

А цел ден не јадем, демек да ми склапне стомачето пред чаршија....и ете сега неможев а да не си кснем. Па си викам ехехееее има време до нареден викенд... :):):) Лесковачка(inlove) ....ммммммм што спомна:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: близнак

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
А цел ден не јадем, демек да ми склапне стомачето пред чаршија....и ете сега неможев а да не си кснем. Па си викам ехехееее има време до нареден викенд... :):):) Лесковачка(inlove) ....ммммммм што спомна:)
Еее и ти претеруваш не е убаво цел ден да гладуваш и навечер се да набуташ :)
Сега се каам што јадев (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

Lola Stain

Нов член
21 јули 2012
15
19
3
Афионски Полиња
Добар ден, Близнак. (wasntme)

Немојте да гладувате, го забавувате метаболизмот и со тоа потешко слабеете. Ви се дуе мешето баш од глад.
Навечер дозволете си шопска, две-три кисели краставички, или парче мевце со некоја салата.
Не е ништо страшно. За организмот нешто да согори треба да му дадете што. :D
Појадокот нека ви е најобилен, у текот на денот организмот ќе ги истроши тие материи, ручекот помалце обилен од појадокот, вечерата најмалце обилна.
Не испуштајте оброци. :)
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Моментално сум веќе 6 недели на диета...Диетата ми е одлична искрено се немам мерено и незнам колку имам симнато што ми е голема грешка..меѓутоа се приметува....и по панталони и самиот изглед..планирам да ја терам до нова година...ама моите ми зборат дека ми е доста зашто почна по малку да ми се врти оној ден коа јадам само овошје ..како денес..хаха...
Да дојде нова година па ке ви кажам конечен резултат.....
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Ја другари такој легајки и идејки 1 пут дневно(неам време за повише) и трењирање кошарку сам ослабнаја цели 6 кила за едн месец. Будала работа
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Јас уште оваа недела ќе си јадам шо сакам, т.е. ќе јадам ко ненормална и после ќе се фрлам на диета, и така тој период не ми е толку напорен па ќе можам салам диетата да ја држам.
Цел -5 кила. Се надевам дека по извесен период ќе пишам дека сум ја исполнила целта.:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Дај некој нека пишит во темава нека ме мотивират. Јас реков дека ќе држам диета, ама ако кажам шо јадев денојве.....посебно денеска...како и да се се чудам како не накачив 65+.
За мене идеално е 60 кила, со 65 не се чувствувам комотно иако секоја зима до 65 стигам, ама то е гурман, не можам да одолеа на јадење. Годинава се заинетив 60 ќе сум и точка јас би и 58 ама да не изгледам ковчесто тогаш, сепак и висина асолна имам. Фитнес, диета кажувајте нешто мотивирајте ме, јас секој ден велам од утре и така НГ ќе стигнит.:giggle
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Дај некој нека пишит во темава нека ме мотивират. Јас реков дека ќе држам диета, ама ако кажам шо јадев денојве.....посебно денеска...како и да се се чудам како не накачив 65+.
За мене идеално е 60 кила, со 65 не се чувствувам комотно иако секоја зима до 65 стигам, ама то е гурман, не можам да одолеа на јадење. Годинава се заинетив 60 ќе сум и точка јас би и 58 ама да не изгледам ковчесто тогаш, сепак и висина асолна имам. Фитнес, диета кажувајте нешто мотивирајте ме, јас секој ден велам од утре и така НГ ќе стигнит.:giggle

Имај избалансирану диету...