1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Може ли исполнетоста на едно поле да надокнадува за празнината на други полиња?

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Scars, 14 март 2012.

 1. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,542

  со гоооооооолема слобода можам да го кажам истото !
   
 2. mAcIkA

  mAcIkA Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  376
  Допаѓања:
  516
  и јас сум тука:)
   
  На Scars31 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,757
  на секој од нас му фалат многу работи...но тоа треба да не прави уште посилни,по борбени за успех понатаму во животот,тоа треба уште повеке да не мотивира...секако дека вреди образованието,многу од нас не нашле работа соодветна на образованието но пак имаме огромна корист од школуванјето...ете да речеме основните работи вон образованоста,друштвото,непроспиените ноки од журките,можностите за запознавање на нови луге и нови хоризонти,нови можности....
  секогаш ке ни фалат многу работи во животот,секогаш.....но ВРЕДИ
   
  На Oleri му/ѝ се допаѓа ова.
 4. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Колку што јас сфатив ти имаш љубовна празнина, не си исполнета на тоа поле и те повредиле. А твоите те форсираат да завршиш факултет. Извини, ама овие две работи се неспроедливи.
  Љубовта ќе дојде денес, утре, можеби никогаш. Но, каква врска има тоа со тоа да не завршиш факултет?
  Ќе треба нешто да работиш, од нешто да живееш. Ќе најдеш некој со кој ќе сакаш да имаш семејство. Од што ќе живеете?
  Од љубов? Љубов ќе јадете и пиете?
  Биди пресреќна што твоите се во можност да ти овозможат такви услови да завршиш факултет...
  Ако се откажеш од факултетот нема да ти биде полесно со таа другата празнина која упорно да споменуваш, биди сигурна.
   
  На КрисТина К. му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Natenceto

  Natenceto Истакнат Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  1,029
  Допаѓања:
  1,193
  Па добро и мене ми фалат многу работи, и јас би сакала да идам секој ден на шопинг, да имам приватен авион, да имам сопствено bmw ама кога немаш, некогаш спас наоѓаш во тоа што се образуваш за некој ден да го постигнеш посакуваното.
   
 6. Alex M.

  Alex M. Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  328
  Допаѓања:
  523
  Не ја сфаќам целта на темава (а гледам и не сум само јас единствената) едни дискутираат за здравје други љубовни проблеми ..:confused:
   
  На Trajche му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,995
  Допаѓања:
  9,625
  Се` што се прави во животот - вреди. Е сеа тоа што вредностите се симнати и фактот дека и денес има многу луѓе со по 2-3 факултети е друга работа. Но ако се земе вака - факултет студирам за да се надоградам како личност, вреди. Ако е за бркање некаков си просек само за да се праиш важен со пемпелето, тогаш не си постигнал многу.
   
 8. sweetgirl

  sweetgirl Истакнат Член

  Зачленет на:
  11 март 2012
  Мислења:
  148
  Допаѓања:
  124
  Прашуваш нешто а ни самата не си до толку отворена за да разбереме што сакаш да кажеш.
  Факултетот секогаш вреди,колку и да им се лутиме на родителите дека ете не форсираат,но образование си е образование.
  Стануваш друг човек од кога ќе ја земеш дипломата во свои раце.
  Нешто си завршил,а со тоа па почеток да започнеш нешто ново.
   
 9. Black Mamba

  Black Mamba Активен Член

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  125
  Да, сеа и ја се испобунив :confused: :)
   
  На Alex M. му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Факултетот е многу релативна работа.Факултетот не е никаков фактор во мојот живот.
  Доволно снаодлив човек може да успее и без факултетско образование.Познавам доволен број луѓе кои ми укажуваат на фактот дека и без факултет станале сопственици на поголеми успешни фирми.Ако ја нема „уличната“ школа поминато џабе е се.
  Ако не си комуникативен, снаодлив, борбен и 3 факултета да имаш и да бараш работа некој поснаодлив во момент ќе се снајде и ќе влезе он на работа.

  Да се надоврзам околу твоeто мислење.

  Ме форсираат од дома за факсот? Никогаш.Од причина што сам си го плаќам факултетот и немаат право да зборат.Мој живот, мои пари моја одлука.Ако сакам факултетот ќе го учам 7 години.Ми се може.
  А во случај да ми плаќаат они факултет тогаш не би сакал да ме уценуваат или да ми вршат притисок.Намерно ќе паднам.За нивни инат.
  Љубовен пад не смее да ти претставува празнина или пак да ти биде пречка во образованието.

  Излезот е да се вработиш и да застанеш на сопствени нозе, да се трудиш да дојдеш на што е можно повисока позиција која одговара право пропорционално на трудот кој што си го вложила.Е тогаш ќе можеш да здивнеш па дури и да си купиш диплома :D
   
  На Scars31 и наташа им се допаѓа ова.

Сподели: