Меган Фокс

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Меган Дениз Фокс (англиски: Megan Denise Fox) (родена на 16 мај 1986) е американска глумица и модел.
Кариерата на Фокс во манекенство и глума започнала со освојувањето на неколку награди во натпреварите на Конвенцијата на американски модели и таленти во 1999.Започнала со глума со филмот Холидеј на сонце, 2001, подоцна се појавила во филмовите Исповед на тинејџерска кралица на драмата, Криминал од мода, и ТВ серијата Помошничката во 2004. Позната е по улогите во телевизиските серии Надеж и Вера во 2004, и филмот Трансформери во 2007.
Фокс беше прогласена за најсекси жена во светот за 2008-ма година во не-научниот интернет избор спроведен од магазинот за мажи.

tumblr_m5chrtOlWr1qcjlzlo1_500_large.png
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
најомилена меѓу девојчики туј на форум, највише аватари испомењасфа од Мегита : )
aма стфарно има вансериску лепоту!
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Валда само мене не ми праи кејф Меган,и само мене не ми се допаѓаат нејзините актерски способности и наводни мудри изреки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13