Мебел | Црнобело Форум

Мебел

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Фотељава е божествена! Savoy Leather Chair

Savoy Leather Chair.jpg

Ми се допаѓаат столчињава - Soda Fountain Barstool, ми се допаѓа и масата.

Soda Fountain Barstool.jpg

Обожавам индустријален изглед. Varick Chandelier Vintage Bronze Medium

Varick Chandelier Vintage Bronze Medium.jpg

Интересна декорација за во кујна - EAT Red Metal Letters

EAT Red Metal Letters.jpg

Copenhagen Nightstand

Copenhagen Nightstand.jpg

Multi-Panel Foxed Mirror

Multi-Panel Foxed Mirror.jpg

Уште еден огромен телевизор фали и си имаш домашно кино. Soho Tufted Daybed

Soho Tufted Daybed.jpg

Интересни тапети - Lumberjack Wallpaper

Lumberjack Wallpaper.jpg

Одлична комбинација со столчето. Emmerson Reclaimed Pine Desk

Emmerson Reclaimed Pine Desk.jpg

Parquetry 3-Drawer Dresser

Parquetry 3-Drawer Dresser.jpg
 
Последна промена:

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Beverly Tufted Sofa by Old Hickory Tannery - се што е плишано и за седење, може. Интересен е и моделот во комбинација со бојата.

Beverly Tufted Sofa by Old Hickory Tannery.jpg

Неколку примери за добар индустријален изглед, можеби повеќе за кафуле оттколку за дом.

Flatiron Counter Table

Flatiron Counter Table.jpg

Round Adjustable Bistro Table

Round Adjustable Bistro Table.jpg

4-Bottle Wall Mount Wine Holder

4-Bottle Wall Mount Wine Holder.jpg

Pipe Media Console by West Elm

Pipe Media Console by West Elm.jpg

Муралов е топ, мислам дека особено добро би одговарало за туристичка агенција.

World Map Wall Mural.jpg

Jaxx Cabbagetown Chair - интересен дизај, изгледа многу удобно, совршено за одмарање под ќебенце.

Jaxx Cabbagetown Chair.jpg

Ми се допаѓа и рустикален изглед, како на пример:
Clive Bar Cabinet by Crate and Barrel

Clive Bar Cabinet by Crate and Barrel.jpg

Rustic Barn Hall Chest by HGTV Home

Rustic Barn Hall Chest.jpg

Еве нешто сосема спротивно од се погоре - LED Bar Trolley Table

LED Bar Trolley Table.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra and Prashina

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Step Design Chair на Geof Ramsay:

steps-1.jpg steps-2.jpg steps-3.jpg steps-4.jpg steps-5.jpg steps-6.jpg steps-7.jpg steps-8.jpg steps-9.jpg

Ми се допаѓа зошто дизајнот е едноставен, модерен и функционален. Иако се класифицира како chair, може да се користи и како "полица", па доколку е потребена функцијата за седење, во секој момент можат да се тргнат работите поставени на неа и да се постават перниците за седење. Мислам дека е особено совршена за помали места, било тоа да е дом или канцеларија.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,016
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Wishbone Chair на Hans J. Wegner

Wishbone столицата или "Y-chair" е првата столица која Ханс Вегнер ја има дизајнирано за Carl Hansen & Son. Подискривените задни ногарки овозможуваат повеќе простор и удобност, а стилизираниот полукруг на врвот нуди потпора и елеганција.


Charles Armchair на Modloft

Charles Armchair со својата елегантна минималистичка силуета и врвното кожно седиште претставува одличен примерок за безвременски дизајн на столица која е и удобна и сериозно елегентна за домот.


Vintme Chair

Столица со софистициран изглед. Седиштето и потпирачот се изработени од тапацирано дрво, додека рамката е од лакиран метал со типични линии кои припаѓаат на колекцијата Vintme.


Spine Lounge Chair

Space Copenhagen ја дизајнираше Spine Lounge столицата во 2011 година. Нејзиниот дизајн влече инспирација од 50-тите години со модерен дух.


Kaare Klint Safari Chair

Kaare Klint Safari столицата е една од првите do-it-yourself високо дизајнирани парчиња мебел: таа лесно може да се расклопува и склопува без алати, што ја прави иделна за луѓе кои се постојано во движење. Клинт ја дизајнирал оваа столица во 1933 година и бил инспириран од англиското офицерско столче кое го видел за време на своето патување во Африка.