Машки и женски сексуални фантазии

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Сите ние имаме сексуални фантазии, но постои разлика помеѓу машките и женските фантазии. Мажите се повизуелни од жените и оттаму нивните фантазии одат многу подалеку од тие на жените.
Мажите сакаат да го замислуваат женското тело, нејзините заведувачки движења, да водат љубов се неа. Додека пак жените имаат проблем со визуализирање на експлицитни сексуални сцени. Генерално тие се задржуваат на емоциите, чувствата и нежните допири.

Па девојки и момци, откријте ги фантазиите на вашиот партнер.....

Мажи
Како што веќе споменавме, мажите се добри во визуализирање на своите фантазии. Тие сонуваат да имат секс со девици. Мажите сакаат многу секс, дури и да неможат да задоволат една единствена жена, тие сепак сонуваат за секс во тројка.
Мажите не сакаат само секс во спалната соба, тие сакаат секс насекаде, на отворено, на плажа, на различни места по дома, нивните фантазии не запираат во креветот.
Исто така тие уживаат во орален секс. Кога жената им го пружа тоа задоволство, тогаш тие најмногу уживаат. Но сакаат и орално да ја задоволат и својата партнерка. Секс во автомобил ги возбудува најмногу. Сакаат различни пози, а стриптизот е една од заедничките желби на сите мажи.

Жени
Најчеста женска фантазија е водење љубов со странец. Тие често замислуваат секс со тотален странец.
Изненадувачки, жените фантазираат да бидат грабнати и соблечени од некој кој што им се допаѓа. Оваа нивна фантазија не е насилна, но овој помалку агресивен начин ги возбудува жените.
Пвозрасните жени пак најчесто сонуваат како водат љубов со помлади момци, а пак помладите девојки со повозрасен маж.
Заљубените жени имаат емоционални фантазии, како на пример, мажот да им пријде од позади додека тие работат во кујната.
И најинтересно е тоа што и мажите и жените фантазираат додека мастурбираат, како и за време на сексуалниот однос со партнерот.

Кои се вашите сексуални фантазии,до каде се можат да стигнат?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Гонзо

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Некој многу мисли на секс денеска :unsure иначе на твоето прашање: Моите сексуални фантазии се големи и долги и можат да стигнат до тебе
Ден за теми во подфорумот секс,иначе не мисли само денеска:unsure
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Гонзо

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Сите ние имаме сексуални фантазии, но постои разлика помеѓу машките и женските фантазии. Мажите се повизуелни од жените и оттаму нивните фантазии одат многу подалеку од тие на жените.
Мажите сакаат да го замислуваат женското тело, нејзините заведувачки движења, да водат љубов се неа. Додека пак жените имаат проблем со визуализирање на експлицитни сексуални сцени. Генерално тие се задржуваат на емоциите, чувствата и нежните допири.

Па девојки и момци, откријте ги фантазиите на вашиот партнер.....

Мажи
Како што веќе споменавме, мажите се добри во визуализирање на своите фантазии. Тие сонуваат да имат секс со девици. Мажите сакаат многу секс, дури и да неможат да задоволат една единствена жена, тие сепак сонуваат за секс во тројка.
Мажите не сакаат само секс во спалната соба, тие сакаат секс насекаде, на отворено, на плажа, на различни места по дома, нивните фантазии не запираат во креветот.
Исто така тие уживаат во орален секс. Кога жената им го пружа тоа задоволство, тогаш тие најмногу уживаат. Но сакаат и орално да ја задоволат и својата партнерка. Секс во автомобил ги возбудува најмногу. Сакаат различни пози, а стриптизот е една од заедничките желби на сите мажи.

Жени
Најчеста женска фантазија е водење љубов со странец. Тие често замислуваат секс со тотален странец.
Изненадувачки, жените фантазираат да бидат грабнати и соблечени од некој кој што им се допаѓа. Оваа нивна фантазија не е насилна, но овој помалку агресивен начин ги возбудува жените.
Пвозрасните жени пак најчесто сонуваат како водат љубов со помлади момци, а пак помладите девојки со повозрасен маж.
Заљубените жени имаат емоционални фантазии, како на пример, мажот да им пријде од позади додека тие работат во кујната.
И најинтересно е тоа што и мажите и жените фантазираат додека мастурбираат, како и за време на сексуалниот однос со партнерот.

Кои се вашите сексуални фантазии,до каде се можат да стигнат?
Не сонувам секс со девици, тројка да, а најголемо задоволство не ми е оралниот секс. Ова за во кола нема врска не да не ме возбудува. Може врз кола некоја јака па да свршам у хладњак
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena

InnaLaurie

Истакнат Член
12 март 2012
281
322
363
30
На некој пуст остров
Најчеста женска фантазија е водење љубов со странец. Тие често замислуваат секс со тотален странец.
Не е точно.
Најчесто фантазирам за некој што го познавам, а не ми е дозволен, за секс со друга девојка за секс во тројка и сл.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor and parvati

VULKAN-PEPEL

Истакнат Член
24 март 2012
160
126
343
имам доста пози испробано но мојата фантазија е да ја сексам една колешка која ужасно ме нервира на бачило кај овците додека ја сексам овците да гризаат за уво :frantic
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,418
1,153
на чекање за влез во канта
ако имате интерес за дискусија по ова прашање ќе куртули
ако не... :D
 

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Да ја начекам девојката ми у сред опасно меркање со друга мома,да ги пуштам да си го истераат една со друга,без никакви играчки,чиста нежност,игра и tribbing,а ја да седам у затемнет ќош у собата и да видам колку можам да издржам без да им се фрлам. Исто така,една од фантазиите е секс на хауба на Mustang Fastback,постарите модели,во некоја пустина. И набљудување на мома што се самозадоволува јавајќи перница,без притоа да е свесна за моето присуство.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena, malo and parvati

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
на чекање за влез во канта
ако имате интерес за дискусија по ова прашање ќе куртули
ако не... :D
Плао те молам кантосај ја :D
ама вистина те молам.(facepalm) :sram
Или сме слаби со фантазиите,или воведот е слаб,или тешко ни пага да ги откриеме нашите фантазии за сексО вака ала пред сите.И просечната старосна граница на форумов си го прави своето.
Нај трагично(ако може така да се изразам) е што сите ги интерасираат овие теми за кои се декларираат дека не им се веке табу на овие модерни времиња,ама секој кој ке отвори тема,или развие дискусија за секс,одма му се става епитет или жигосува дека само тој цело време мисли на секс. :D
Додека и тие самите зад мониторот знаат што прават.:)
Со два три збора....не сме спремни за ваква дискусија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: slb_bobo