Мал број (калап) на чевли

Кремче

Нов член
2 мај 2012
5
7
3
Леле сум пробувала скоро се, ама во секој случај ми се големи и клатливи штиклите ако се поголеми од 34 :S
Баш денес пробував со едни специјални влошки екстра дебели ама позади кај петата има простор за еден прст а и во ширина вака лабава ми е штиклата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: - Dee Dee -

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Леле сум пробувала скоро се, ама во секој случај ми се големи и клатливи штиклите ако се поголеми од 34 :S
Баш денес пробував со едни специјални влошки екстра дебели ама позади кај петата има простор за еден прст а и во ширина вака лабава ми е штиклата.
ако си од Скопје,можеш да купиш во Џамбо,има такви селиконски за позади над петата што се лепат на чевлите ,има и напред ко парчиња селиконски исто лепливи за напред на чевлите ..и не се скапи 60 -70 ден се...
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Извини вака Кремче, немој да ме сфаќаш погрешно, ама какви чевли носиш моментално?
Рече дека имаш 18 години, а број 34. Колку што јас знам сите чевли за возрасни (не мора да се штикли, туку и балетанки, чизми, патики итн.) почнуваат од 36 евентуално 35. Па ме интересира какви си носела досега и како?
 

Кремче

Нов член
2 мај 2012
5
7
3
Pa, pr. patiki naogjam negde 35-36 i da mi se malku golemi ne e problem deka mozam da gi stegnam so vrvcite, baletanki obichno kupuvam od Zara vo detskite bidejki imaat slicni modeli kako vozrasnite , a chizmi 35ka naogjam i tie ne se problem bidejki se visoki i ne mi pagjaat od noga, se snaogjam kolku tolku, samo stiklite se problem bidejki mi pagjaat od noga i koga kje stavam 10 para vloshki :S
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
секој со својте проблеми...а јас пак носам преголем број :)
господ здравје да им дајт на роднините од швајцарија и австралија...инаку никад не ќе облечев штикла :)
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
И јас имам ваков проблем, носам број 35 чевли, сандалки, ...одвај си наоѓам бројче.
Најмногу се нервирам кога купувам чевли, во сите бутици влегувам.......
и пак не можам да си купам тоа што сакам.... бидејќи има само 1 или 2 модели останати од тоа бројче.:gjavol
Ретко прозиведуват мали бројчиња ......... и кога има веднаш се трошат.:mad
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Јас морам да одам оф-топик пошо немам проблем ја прочитав темава па ми текна дали случајно има тема за голем број на чевли??
 

WomanInRed

Староседелец
15 февруари 2012
1,324
3,218
1,123
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ана-Каренина

Woman in black

Нов член
13 јули 2012
15
21
3
Значи не сум била само јас со овој проблем (worried) и јас носам 34 и како што кажа Кремче нама никаде, секаде имам проверено, барано и ништо, ајде чизми на штикла зимото терам некако ќе облечам 2-3 пара чорапи :D
ама летово малце ми е :eek освен балетанки, сандали и патики друго нема шанси да облечам, еднаш у скопје влегов у една продавници и прашувам за штикли 34 ми вика да има јас радосна ехеее
ја прашувам за цена ми вика 3.250 :eek::eek: мислам инфарк ме стрефи
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed