Мал број (калап) на чевли

Кремче

Нов член
2 мај 2012
5
7
3
Добар ден , јас имам мал проблем, имам многу мал број на чевли 34 а имам 18 години, никако неможам да си најдам штикли какви што сакам или барем нешто приближно, дали знаете некоја од македонскиве фабрики што имаат мал калап и што прават по порачки, или пак некоја продавница каде што има мали броеви до 35 барем со мн мал калап.
 

Кремче

Нов член
2 мај 2012
5
7
3
Ниска сум, но имам и другарки кои се отприлика колку мене високи на моја возраст но носат нормален број. Во кумааново прашавме но, и тие имаат калапи до 35ка , што е сепак големо за моја нога :S
 
  • Like
Реакции: - Dee Dee -

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките
Ниска сум, но имам и другарки кои се отприлика колку мене високи на моја возраст но носат нормален број. Во кумааново прашавме но, и тие имаат калапи до 35ка , што е сепак големо за моја нога :S
па ако немаш друг избор нека ти направат повеќе пара 35ка ,па купи си селиконски прерничиња или влошки за чевли за да ја пополниш празнината...
 

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,492
14,405
1,683
во светот на бајките

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123

Овие се од Biana , број 35..ептен мал калап е, мене не ми влегува ногата (носам 37-38)
Види провери дали има во продавниците од Biana.. Не знам дали ти се гледаат како точни за тебе.
 
  • Like
Реакции: - Dee Dee -