Македонски ТВ медиуми

Кој македонски медиум според ваш е најдобар ?

  • бившата А1..

  • Сител ТВ

  • Канал 5

  • Алфа ТВ

  • Телма

  • МТВ 1

  • Вести 24

  • Алсат-М

  • некоја друга


Резултатите се видливи откако ќе гласате.

ScoobyDoo

Староседелец
17 февруари 2012
416
707
1,103
БТР Нема турски серии никакви, а и по некоја документарка супер...
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Катастрофа се станати сите со сериите.. Не се трпи веќе, на нерви ми маваат...и гледам само вести кога има...
Не знам како не се свестуваат да прекинат со тие сериите, па дури некои серии што завршиле еднаш пак ги даваат..
Отров, од сабајле до вечер, серија - реприза, серија реприза, сабота и недела не ни помислувам да ги пуштам, по 12 часа одат репризи..(puke)
за тоа за викенд само ЕДО телевизија си гледам:zelen , обавезно има цртани филмови од оние на времето што беа убавите и играни филмови, какви такви барем не се серии...значи едо ќе испадне пред овие големите телевизии, сами си направија..
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Па скоро сите се исти со турскиве и арапскиве серии, но би го издвоил Сител како најдобар. Имаат добри вести и подобри програми од другиве (освен сериите турски).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Па скоро сите се исти со турскиве и арапскиве серии, но би го издвоил Сител како најдобар. Имаат добри вести и подобри програми од другиве (освен сериите турски).

Да само вестите се супер....
а и само за вести ги гледам нашите програми..инаку не затупеа со серии и репризи на репризите..Не е хумано стварно, отепаа со репризи....по три пати една серија:mad
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
кое од кое покатастрофа сите станаа во тужнава им нивна војна за гледачи ако знаат и самите какви не сретства бираат за тоа.
А1 мислам дека беше водечка и како неа мислам дека нема ни да има(ама не онаа А1 која беше пред крајот да се разбериме однапред) имаше одлични емисии од сите сегменти,интересни филмови,серии и слично.Ама почнаа некои си политики и си го изгуби самата сјајот.
Сител исто нудеше некои добри филмови а и емисии ама претераа со турскиве серии како и Канал 5
Алфа сега за сега ми е онака добра
Инаку деновиве така се загледав МТВ и сфаќам дека не е и така тооолку многу лоша колк што ја критикуваат.Јаки документарни емисии а и гледам зеле некои јаки серии кој оцекував дека креативност имаат од приватниве некоии да ги земат а не "глупата" МТВ(мислам на BOSTON LEGAL и остало)
Ама сепак во глобала ко ке разгледаме детално е...каков шеф таква политика на телевизијата.Жално али тоа е тоа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Martin_MKD

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
До кога македонските телевизии ќе си менуваат програма како што им текне? Додека си се навикнал на еден термин тие го ставиле во друг .. и до кога со тие мизерни одговори дека немаат пари за фудбалските лиги , американските серии или недајбоже да им текне да продуцираат нешто наше!? Затоа имаат секогаш пари за да ги откупат сите можни турско/индински плачковци кои го затупеа народот ...
Сакаат гледаност, а а седнеш да гледаш нешто а да не е турска серија или глуп квиз, ќе дадат реклами на пола, па после место да продолжи тоа што си гледал, даваат сосема нешто трето, т.е реприза од некоја емисија што 6 години не постои.
Три пати се заебав вака кога застанав да гледам Криминални умови на Сител, некаде после полноќ. И сите три пати на пола епизода даваат реклами од 25 мин, а после Драган Вучиќ и вашите 5 минути... Продолжението на епизодата друг пат некогаш.
И оди гледај ги после.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Viktor k

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
"Телото што беше пронајдено припаѓа на Маја Блажевска. Дали е ова првата жртва на врските преку фејсбук?"
Ова Сител тв, ударна вест.

Ова ми ја претури чашката на толерантност спрема овој "медиум". Добро луѓето од телевизијава себеси се преценуваат или толку го потценуваат народот? Која е целта, манипулација со народот, вовед во некое ново политичко срање или закони?
Како може една ваква бедна телевизија која од авион се гледа под какви сомнителни околности се одржува да биде некому омилена? Поради програмата ли? Цел ден турски серии и нашминкани вести, по некојси дебилен квиз со истрошени водители и повторно реприза од турска серија.

Прва жртва од врските на фб? Како себеси може да си го дозволи ова еден медиум од таква класа? Ова е глупо и да се каже во нискобуџетен жолт печат со пет страни, а не на вести од демек висок калибар?
Па пари да ми даваат веќе ова срање не го чувам на тв.
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
"Телото што беше пронајдено припаѓа на Маја Блажевска. Дали е ова првата жртва на врските преку фејсбук?"
Ова Сител тв, ударна вест.

Ова ми ја претури чашката на толерантност спрема овој "медиум". Добро луѓето од телевизијава себеси се преценуваат или толку го потценуваат народот? Која е целта, манипулација со народот, вовед во некое ново политичко срање или закони?
Како може една ваква бедна телевизија која од авион се гледа под какви сомнителни околности се одржува да биде некому омилена? Поради програмата ли? Цел ден турски серии и нашминкани вести, по некојси дебилен квиз со истрошени водители и повторно реприза од турска серија.

Прва жртва од врските на фб? Како себеси може да си го дозволи ова еден медиум од таква класа? Ова е глупо и да се каже во нискобуџетен жолт печат со пет страни, а не на вести од демек висок калибар?
Па пари да ми даваат веќе ова срање не го чувам на тв.
Никогаш не верувај на медиум кои објавува слики на фб од типот: лајк за ова христијанче. Мислам ок е да се става слика за некој настан. Овие ја претераа. Додуша, што да правиш, демек треба нешто за телевизија. Се сеќавам еден на МТВ пред 10-тина години, се искриви на камерата, додека беа вестите, водителот другиот ден го снема. Во врска со настанов, нема што да се коментира. Напишан од новинари кои никнуваат ко печурки после дожд.

10181_10151566567663489_1425577661_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy and Хоуп*

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Кој е уредник на Телма?
Растурија со серииве и филмовите. Во сабота го даваат Departed од 20:00 а во недела Goodfellas. Исто и серии интересни имаат пуштено, Person of Interest, Arrow и уште две ама заборавив како се викаа.
Штета што Телма не е толку гледана како сител или канал 5.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon