Македонски ТВ медиуми

Кој македонски медиум според ваш е најдобар ?

 • бившата А1..

 • Сител ТВ

 • Канал 5

 • Алфа ТВ

 • Телма

 • МТВ 1

 • Вести 24

 • Алсат-М

 • некоја друга


Резултатите се видливи откако ќе гласате.

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,448
3,794
1,153
25
Битола
Кој македонски медиум според ваш е најдобар,има најдобра програма и ги исполнува вашите цели ?
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,265
9,107
1,683
нз...претпоставувам ТНТ, ама не е македонски
 

990Freak

Староседелец
12 март 2012
1,274
1,911
1,123
Kumanovo
Нема медиум на кој можеш да се ослониш овде. Слободно новинарство нема овде, све е политички пропагирано.
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
Сите телевизии кај нас се дно дна ама сепак некако подобра од сите ми изгледа алфа тв... некако има некој убав шмек... И тоа студиото за вести им е ко вселенски брод епте нјак ое ...
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
818
535
1,103
30
Скопје
Медиумите кај нас во моментов се катастрофа навалница на турско индиски серии и ништо друго ретко некој документарец или добар филм недај боже да продуцират нешто наше.... Ех ми текнува на златните времиња на МТВ кога се емитуваа емисии како Оваа сабота , Ајде да се обложиме , Дајте музика ... Серии : Македонски народни приказни , Во светот на бајките , Чук чук Стојанче , Девојките на МАрко, Белото циганче , Втрора смена , Опстанок.... Потоа обидите на Сител со хумористичните серија Куманија , па А1 со К-15... Сега во овој мрак на турско индиски серии единствено Телма и Алфа двојат со понудата имат добри серии емисии и документарци се другово е ах плачи по тв и најстрашно од се народот затапе со нив
 
 • Like
Реакции: emzzy and Jackal

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Сите заедно да се соберат нема да можат да направат една телевизија со асална програма.
Пропуст во анкетата погоре е што нема можност за одговор „ниедна“.
 
 • Like
Реакции: 4FUN