1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Македонски ТВ медиуми

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Kisserboy, 5 мај 2012.

?

Кој македонски медиум според ваш е најдобар ?

 1. бившата А1..

 2. Сител ТВ

 3. Канал 5

 4. Алфа ТВ

 5. Телма

 6. МТВ 1

 7. Вести 24

 8. Алсат-М

 9. некоја друга

Дозволени се повеќе гласови.
Резултатите се видливи откако ќе гласате.
 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,446
  Допаѓања:
  3,794
  Кој македонски медиум според ваш е најдобар,има најдобра програма и ги исполнува вашите цели ?

  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Нема таков???
   
 3. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,263
  Допаѓања:
  9,105
  нз...претпоставувам ТНТ, ама не е македонски
   
 4. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Нема медиум на кој можеш да се ослониш овде. Слободно новинарство нема овде, све е политички пропагирано.
   
 5. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  Сите телевизии кај нас се дно дна ама сепак некако подобра од сите ми изгледа алфа тв... некако има некој убав шмек... И тоа студиото за вести им е ко вселенски брод епте нјак ое ...
   
 6. Viktor k

  Viktor k Староседелец

  Зачленет на:
  4 мај 2012
  Мислења:
  818
  Допаѓања:
  535
  Медиумите кај нас во моментов се катастрофа навалница на турско индиски серии и ништо друго ретко некој документарец или добар филм недај боже да продуцират нешто наше.... Ех ми текнува на златните времиња на МТВ кога се емитуваа емисии како Оваа сабота , Ајде да се обложиме , Дајте музика ... Серии : Македонски народни приказни , Во светот на бајките , Чук чук Стојанче , Девојките на МАрко, Белото циганче , Втрора смена , Опстанок.... Потоа обидите на Сител со хумористичните серија Куманија , па А1 со К-15... Сега во овој мрак на турско индиски серии единствено Телма и Алфа двојат со понудата имат добри серии емисии и документарци се другово е ах плачи по тв и најстрашно од се народот затапе со нив
   
  На emzzy и Jackal им се допаѓа ова.
 7. smeker

  smeker Староседелец

  Зачленет на:
  9 март 2012
  Мислења:
  768
  Допаѓања:
  979
  144-Alfa-TV[1].jpg
   
  На Hip.Hop_MKD му/ѝ се допаѓа ова.
 8. m.o.p.

  m.o.p. Активен Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  348
  Допаѓања:
  221
  никоја телевизија од нашиве
   
 9. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Сите заедно да се соберат нема да можат да направат една телевизија со асална програма.
  Пропуст во анкетата погоре е што нема можност за одговор „ниедна“.
   
  На 4FUN му/ѝ се допаѓа ова.
 10. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Зарем имаме медиуми?:eek
   
  На ГоспоТ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: