Македонските музички „ѕвезди"

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
Омилена ми е Елена Ристеска сигурно не заради музичките квалитети :rofl..на денешницава има многу повеке квантитет а не квалитет..пред неколку години обратно беше :)
 

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Не се оргинални, пробуваат да бидат како бугарските пејачки мислејќи дека тоа е добро (зборувам за турбофолкерките, ако и тие можат да се наречат ѕвезди) и мислат дека се популарни, не сфаќаат дека сите се за***ваат со нив.
Има квалитет кај пејачите.. имаат талент.. женските пејачки со талент се ретки, но и нив ги има во мал број.. другите се пропаст.. кај нив е битно само да се појавиш во јавноста, безразлика на тоа што немаат глас и песната е без врска..
 

Black Mamba

Активен Член
6 март 2012
121
125
43
Влатко Стефановски, според мене, е единствениот кој може да се нарече ѕвезда кај нас. Све друго балансира меѓу просечна популарност и непросечна бламажа ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Има, Суперхикс, Нон Стоп, Фолтин, Тавитијанови.
Потоа Влатко Лозановски, не дека сум од Кичево, но тој е доста добар. Некои ќе речат го имитира Тоше. Луѓе, НЕ! Лозано си е Лозано. Потоа Владо Јанески, Каролина. Симон Трпчевски, многу добар. Се надевам дека секогаш ќе остане така добар како што е сега. И да, Влатко Стефановски. Најдобриот македонски гитарист.
Ауу, пак овие ДНК, Тамара, Врчак..срам за македонската музика. СРАМ!
 

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Естрадата ни е ептен shit. Макар те некои шо беа погоре спомнати.
Инаку од македонската музика, ми се свиѓа Архангел, Мизар, Фолтин, Баклава , Меморија, Трачери, Бернис Пропаганда и други некои :)
 

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Наша естрада или феил парада...исто ти се фаќа.

Секоја чест на исклучоците за кои се искажав во друга тема, која е скоро идентична на оваа :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Blueberry

Староседелец
12 февруари 2012
210
158
1,043
Скопје
Мислам декас се очајни. Некако во мое време кога беа актуелни Угро, Митевски, Нокаут и таа компанија многу повеќе се слушаше македонска музика и по деиксотеки и општо по радио станиците. Сетете се на една 6 броја, Временска машина, 100% фанки, Сон од П.С., Ерзана, Врчак - Пред да заспијам. Не биле и тие wow ама некако штознам тогаш бар ги слушавме.
 

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Мислам декас се очајни. Некако во мое време кога беа актуелни Угро, Митевски, Нокаут и таа компанија многу повеќе се слушаше македонска музика и по деиксотеки и општо по радио станиците. Сетете се на една 6 броја, Временска машина, 100% фанки, Сон од П.С., Ерзана, Врчак - Пред да заспијам. Не биле и тие wow ама некако штознам тогаш бар ги слушавме.

беа добри оти беа како што велиш "во мое време " ... инаку да во право си ,ако не се лажам тоа беше 99-2000 год..уствари и тие беа нови ликови на естрадата шт осе појавија....

други кои би ги набројал Нови Дечки ми се чини имаше група,Магија на ЈЈ,Брејк,Тоше,Каролина,Адријана Јаневска ...
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Понекогаш се прашувам дали ние воопшто имаме и музичка естрада.
Јас не го сакам карактерот на Влатко Стефановски, ама што е добар музичар добар е.
Моите македонски естрадни ѕвезди се Архангел, Фолтин, Мизар, Суперхикс, Петар Ренџов, Санаториум, Last Expedition, String Forces (овие нешто далечни роднини ми биле), Anastasia... има уште само не ми текињаат сеа.