Македонските музички „ѕвезди" | Црнобело Форум

Македонските музички „ѕвезди"

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,347
113
Софија
Нашата музичка естрада ни е преполна со секакви пеачи. Па кажете што мислите за нив.
Што ви се допаѓа, а што не кај некои пеачи/чки кај нас.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,932
743
Да бидат пооргинални, стануваат тргикомични со тоа што сакаат да емитираат некоја ѕвезда дали тоа било од соседството или пошироко..
 

The puss in boots

Староседелец
27 февруари 2012
221
147
1,043
24
Охрид
Да бидат пооргинални, стануваат тргикомични со тоа што сакаат да емитираат некоја ѕвезда дали тоа било од соседството или пошироко..

се согласаувам со ова 100%
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,270
9,112
1,683
нема бре ѕвезди, тоа се комети.....на момент имаат сјај...и потоа се уништуваат
 

filip7_doh

Староседелец
14 февруари 2012
29
35
613
27
Има ѕвезди ама многу малку! Каролина, Калиопи, Владо Јаневски и уште некој. А другите.... :/
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Нашата музичка естрада ни е преполна со секакви пеачи. Па кажете што мислите за нив.
Што ви се допаѓа, а што не кај некои пеачи/чки кај нас.

Да ти кажам не ми се свиѓа што Калиопи ќе ја претставува Македонија на Евровизија. До пред 2-3 години ја пцуеше, сега ќе ја претставува. Ми се допаѓа оригиналноста на Елена Ристевска.
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
само да кажама кој се вистински звезди од нашата естрада ...

Влатко Стефановски (роден во Прилеп, 1957) е македонски гитарист, основач на Влатко Стефановски Трио, и еден од основачите на македонскатаетно група Леб и сол. Еден од најталентираните музичари на балканов и пошироко .
Симон Трпчески (18 септември1979, Скопје) е македонски класичен пијанист. Тој еден од најафирмираните македонски изведувачи и веројатно најдобриот македонски пијанист на сите времиња .
Есма Реџепова (ромски: Esma Rejepova; Скопје, 8 август1943) е позната македонска пејачка и хуманитарка. Нарекувана е Кралица на Ромската музика во светски рамки.
Синтезис - Македонската музичка етно група „Синтезис„ е основана во 1995 година со цел да го сочува и унапреди богатиот македонски музички фолклор.

ова се единствените реални звезди што ги има нашата Македонија -
и Тоше Проески - нашата звезда северница , која никогаш нема да згасне ...

ова се докажани естрадни уметници ... сите други се бламери
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Marick14