1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Липосукциска диета

Дискусија во форумот 'Специјална исхрана' започната од misterija, 24 април 2016.

1. Falanga

Falanga Истакнат Член

Зачленет на:
    10 април 2016
    Мислења:
    350
    Допаѓања:
    293
    Пардон, лошо сум прочитал. Не давале доволно енергија ;)
    Ма каки.... не веруем ја у тие работи, нив ги измислиле фабриките за мачкина кашлица. Ја јадам житарици ко луд и имам енергија, ко бизон парен со слон сум. Цел ден можам лудории да правам, ништо не ме сопира :D

На misterija му/ѝ се допаѓа ова.
  2. misterija

misterija Член со 30 казнени поени

Зачленет на:
    27 јануари 2016
    Мислења:
    741
    Допаѓања:
    613
    Точно 99оо денари..па и не е многу..само на херба лајд шејкот е околу 25оо денари а овде има 4о кесички протеини и точно незнам колку беа на број капсули со аминокиселини, па тука е и прегледот, направената програма за исхрана и некои други услуги.

3. misterija

Зачленет на:
    27 јануари 2016
    Мислења:
    741
    Допаѓања:
    613
    Оваа диета е за луѓе кои имаат проблеми со телесната тежина, луѓе кои се пробале и на крај не успеале, и се разбира за луѓе кои сакаат за брз временски период да ослабнат..овде е наводно 10 кгр за 10 дена...и за мене е тоа некако чудно:confused:

4. Stojne

Stojne Староседелец

Зачленет на:
    29 јануари 2015
    Мислења:
    378
    Допаѓања:
    126
    Каква е таа диета,за 10 дена 10 кила?Тие 10 кила за 3 месеци може да се изгубат...Братучетка ми,вистина е дека беше подебела,ама држеше диета според која само требало да јаде месо...Овошје не јадеше...Не треба само и само месо...Некогаш че сака блага храна,и заради таква храна само со месо и салати,че мисли дека направила незнам што..

5. malo

malo Староседелец
    Најфотограф

Зачленет на:
    13 септември 2012
    Мислења:
    1,280
    Допаѓања:
    2,063
    Како може бе да држите диети без овошје, па овошјето е основна храна на човекот, природните шекери се најдоброто гориво на нашите клетки, да не зборам за витамините и антиоксидантите. Стварно не ми е јасно како е можно да постојат такви глупави диети, како може овошјето да те дебелее, а месото не? Тоа ти е вон сета логика.
    @misterija како бе не е многу 9900 денари месечно за диета? Па јас дупло помалку од тие пари трошам за сите месечни потреби за храна за цело семејство и тоа здрава, органска храна, без ништо да не ни фали.
    Нека не ве лаже никој, не постои брзо и здраво слабеење и не постои диета со трајни резултати ако ја применувате само одреден временски период. Променете си го животниот стил, јадете многу свежа храна, бидете што повеке физички активни и ке имате идеална тежина и здраво тело.
    Исто така да додадам... дури и да е можно за 10 дена да се изгубат 10 килограми, дури и да не е штетно по здравјето, кажете ми кај ке оди вишокот кожа за 10 дена? Луѓе со години слабеат па им останува вишок кожа, а не па за 10 дена да се симнат 10кг.

На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
  6. misterija

Зачленет на:
    27 јануари 2016
    Мислења:
    741
    Допаѓања:
    613
    Цената на овие услуги во споредба со другите видови на програми за слабеење, дали на херба лајф, дали на новиот диет клуб на Жан Митрев, на Силуете третманите кои се најскапи...не е многу пари, најбитно е да е вистински и успешно, да нема штетни контраиндикации од тие капсули и од тој протеински напиток. На жалост нема некој кој ја пробал оваа диета и да ни каже, новитет е сеуште кај нас. Освен некои познати личности и Моника Белучи ја намалила успешно килажата со оваа револуционерна диета.Вишок кожа немора да има, не се тоа многу кгр. Нешто ке се претвори во мускул, нешто ке се стопи, како и да е, физичка активност е неопходна.

7. malo

malo Староседелец
    Најфотограф

Зачленет на:
    13 септември 2012
    Мислења:
    1,280
    Допаѓања:
    2,063
    Не се многу килограми, но се многу за толку малку време. Како прво организмот ке доживее огромен стрес кога наеднаш ке изгуби толку килограми, а за десет дена ниту се оформува мускул, ниту пак е возможно сето тоа нормално да се стопи. Туку нешто ме чуди, велиш Моника Белучи и Тијана успешно слабееле од оваа диета, ама па јас не се секавам тие некогаш да имале вишок килажа. Тијана ако слабеела по 1кг дневно, сега проѕирна ке беше.

8. misterija

Зачленет на:
    27 јануари 2016
    Мислења:
    741
    Допаѓања:
    613
    Не те разбирам, зошто би била прозрачна? Сигурно со тие капсули се топи масно ткиво, се забрзува метаболозам а со протеините се полни мускул, што знам, си има нутриционисти, сигурно тие си ја знаат физиологијата...

9. malo

malo Староседелец
    Најфотограф

Зачленет на:
    13 септември 2012
    Мислења:
    1,280
    Допаѓања:
    2,063
    муабетот ми беше дека Тијана одсекогаш била слаба, не ми е јасно кои масни наслаги ги стопила.
    Инаку мускулатурата не се зајакнува со внес на протеини туку со физичка активност, со преголем внес на протеини можеш само да се подуеш, нашето тело може да искористи само околу 35г. протеини дневно, дел од вишокот протеини се исфрла, а дел се насобира во мускулното ткиво и затоа мускулот расте, но во никој случај тоа не го зајакнува мускулот, туку само ја зголемува мускулната маса. Така насобраните неискористени протеини создаваат киселост во клетките и придонесуваат за појава на болести, одлично е како подлога за создавање тумор, затоа и не е здраво за човек да јаде многу животинска храна, бидејки немаме ензими за да ги разложуваме протеините, а посебно казеинот кој го има во млекото.

10. malo

malo Староседелец
    Најфотограф

Зачленет на:
    13 септември 2012
    Мислења:
    1,280
    Допаѓања:
    2,063
    Така мислиш затоа што најверојатно никогаш не си поминал подолг период без нив. Ако некогаш ти текне да експериментираш, пробај две недели без житарици и општо на полесно сварлива храна и ке видиш дури тогаш која енергија ке ја имаш :)

Сподели: