1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Лек против кашлица

Дискусија во форумот 'Општи здравствени проблеми - прашања и одговори' започната од Gemini, 8 февруари 2013.

 1. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Зависи каква е кашлицата. Јас зимоска имав сува и не можев да се отарасам добри 6 недели од неа. Прво и основно, не правиш ништо без сируп. Единствениот сируп што тогаш ми помогна е сирупот на Dr. Theiss за сува кашлица. Околу 200 денари е, ама вреди, веруј! Во меѓувреме земи си септолете со анестезик, тие помагаат моментално малце да одмориш од маката. Исто така и Fisherman's Friend. И знаеш, вообичаените работи како повеќе течности, чај, супа, мед, итн.
   
  На TheQueen му/ѝ се допаѓа ова.
 2. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,746
  Земи едно коренче рен и изрендај го во пола тегла мед,исцеди лимон и стави едно јајце внатре,измешај и јади три до четири пати на ден.Ова е многу добро и за пневмонии.
   

Сподели: