Лек против кашлица

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,019
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Знаете ли некој лек против кашлица? Умрев. Не можам да престанам.

Зависи каква е кашлицата. Јас зимоска имав сува и не можев да се отарасам добри 6 недели од неа. Прво и основно, не правиш ништо без сируп. Единствениот сируп што тогаш ми помогна е сирупот на Dr. Theiss за сува кашлица. Околу 200 денари е, ама вреди, веруј! Во меѓувреме земи си септолете со анестезик, тие помагаат моментално малце да одмориш од маката. Исто така и Fisherman's Friend. И знаеш, вообичаените работи како повеќе течности, чај, супа, мед, итн.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: TheQueen

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Зависи каква е кашлицата. Јас зимоска имав сува и не можев да се отарасам добри 6 недели од неа. Прво и основно, не правиш ништо без сируп. Единствениот сируп што тогаш ми помогна е сирупот на Dr. Theiss за сува кашлица. Околу 200 денари е, ама вреди, веруј! Во меѓувреме земи си септолете со анестезик, тие помагаат моментално малце да одмориш од маката. Исто така и Fisherman's Friend. И знаеш, вообичаените работи како повеќе течности, чај, супа, мед, итн.
Земи едно коренче рен и изрендај го во пола тегла мед,исцеди лимон и стави едно јајце внатре,измешај и јади три до четири пати на ден.Ова е многу добро и за пневмонии.