1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Кујнски предмети

Дискусија во форумот 'Дизајни' започната од MissChievous, 3 октомври 2014.

 1. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg
   
  На Tantara, JaMi, Electra и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Ditto+Maker

  Ditto+Maker Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 декември 2014
  Мислења:
  351
  Допаѓања:
  254
  Пак јас, ама што да правам кога сакам да споделам...
  image.jpg
  Кога го видов ова, квалитетно се насмеав, а потоа сфатив дека всушност дизајнот на ова нешто би ме натерало да го купам.
  image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg image.jpg Последново баш како за во кујна е:biggrin.
   
  На Tantara, MissChievous и Saladin им се допаѓа ова.
 3. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,492
  Допаѓања:
  14,404
 4. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Balance Salt & Pepper Zen Set

  Balance Salt & Pepper Zen Set.jpg

  Butterfly Cheese Tray & Knife by Nambé

  Butterfly Cheese Tray & Knife by Nambé.jpg

  Calamityware Mugs

  Calamityware Mugs.jpg

  Diamond Whiskey Glasses

  Diamond Whiskey Glasses.jpg

  Forminimal Utensil Holder & Board

  Forminimal Utensil Holder & Board.jpg

  GINO Glass Server by notNeutral

  GINO Glass Server by notNeutral.jpg

  Ibex Decanter Set

  Ibex Decanter Set.jpg

  Kitchen Cargo Containers

  Kitchen Cargo Containers.jpg

  Limb By Limb Stacking Measuring Cup Set

  Limb By Limb Stacking Measuring Cup Set.jpg

  Marble Slab Ice Cream Mixing Set

  Marble Slab Ice Cream Mixing Set.jpg
   
  На Tantara, Ditto+Maker и malo им се допаѓа ова.
 5. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Beer Bites Serving Bow

  Beer Bites Serving Bowl.jpg

  Neu Cup

  Neu Cup.jpg

  Nordic Ware Honeycomb Cake Pan

  Nordic Ware Honeycomb Cake Pan.jpg

  Ora Teapot and cup

  Ora Teapot and cup.jpg

  Pistachio Serving Bowls

  Pistachio Serving Bowls.jpg

  Sarpaneva Cast Iron Casserole by Iittala

  Sarpaneva Cast Iron Casserole by Iittala.jpg

  Soup & Sandwich Set

  Soup & Sandwich Set.jpg

  Stitches L Container with Lid

  Stitches L Container with Lid.jpg

  Twist Decanter

  Twist Decanter.jpg

  U-Spice

  U-Spice.jpg
   
  На Tantara, Ditto+Maker и malo им се допаѓа ова.
 6. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
 7. Big Berta

  Big Berta Староседелец

  Зачленет на:
  7 февруари 2015
  Мислења:
  106
  Допаѓања:
  207
  [​IMG]
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: