Куманово 2015

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
И Дуи излегле од парламентот, на еден Албански портал пишуваше дека и Адеми поднел оставка. Паднаа сите како кула од карти само со два збора од амбасадорите. Ама не треба ова да го спречат Заев да не ги пушти снимките до крај.

Иначе овие со оставкиве ќе си киднат, штета што нема да одговараат за 10 годишното измачување на народот.
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
29
Битола
Ех Горде отиде у вода хахахаха ќе ни недостига Шупрајш,сурфањето и све остало од Брклиевска хаахах
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
@corki ако веќе те интересира тоа еве да нема дилеми , во саботата вечер бев да во Куманово ,што се однесува до медиумите тие информации стигнаа кај нив дури вечерта така да не ми е прочитано ,сакам да кажам во сето ова лугето да не веруваат во информации прерано изнесени како и муабети од автобуски станици , пазарчиња , маркети итн ,сите жалиме за специалците кој го загубија животот ,а едно на сите тука треба да ви биде јасно ,а може и ви е дека сите уапсени ТЕРОРИСТИ требше да бидат ликвидирани не уапсени ,и тие еулекс сто не си ја гледаат својата черга не требаше да дозволиме да се мешаат ,нека си пија чајче кафе тамо и нека си зимаат плата!! Имајте убав ден ! ;)
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
@corki ако веќе те интересира тоа еве да нема дилеми , во саботата вечер бев да во Куманово ,што се однесува до медиумите тие информации стигнаа кај нив дури вечерта така да не ми е прочитано ,сакам да кажам во сето ова лугето да не веруваат во информации прерано изнесени како и муабети од автобуски станици , пазарчиња , маркети итн ,сите жалиме за специалците кој го загубија животот ,а едно на сите тука треба да ви биде јасно ,а може и ви е дека сите уапсени ТЕРОРИСТИ требше да бидат ликвидирани не уапсени ,и тие еулекс сто не си ја гледаат својата черга не требаше да дозволиме да се мешаат ,нека си пија чајче кафе тамо и нека си зимаат плата!! Имајте убав ден ! ;)

Ти благодарам,што се погрижи за разрешување на некоја дилема која што јас лично не бев во истата,мојот пост беше наменет како прашање на недоволно аргументирани информации,којшто беше ги напишал пред некој ден.Но еве и денеска постираш текст во кој бара уште прашања од ист карактер,(значи не аргументирани инфо.)
1.викаш дека си бил во куманово,и си се информирал..Каде во куманово?,во дивото населљесо специјалците?во комшиите?на автопат?Каде?
2.викаш за некои инфор. прерано изнесени,кои се тие информации прерано изнесени,има многу,од нив кои?
3.треба да ни биде јасно,што?
4.за терористите дали дабидат ликвидирани...не јас не сум да за тоа да ги ликвдираа,нека живеат во мрак,за да ја осетат маката по затворитеи измечувањето.
5.имај и ти убав ден;)
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
@corki ај братучед уште еднаш прочитај го убаво текстот и ке видич на что сакам јас да дадам дознаење односно што и во реалноста е така ,а кај сум бил и зашто не е толку важно ,многу прашуваш околу тоа,тоа што сакав да го кажам е што се збори меѓу луѓето ,а кој какви глупости збори што слушнал и не дослушнал ,тоа ми беше целта да не се потпираат на тие гласини !!
Исто така што прашуваш за информациите , разните портали што лажат народ што за други држави не е нормално прерано изнесени ,мислам на тоа како ги пуштиле да бегаат некој од терористите што не е точно , па како никој од мештаните не знаел кој се ,а на неколку ќоша имало дојави од моб ,пријателе мој да не се објаснуваме многу греота за момците што загинаа лесна им земја , и тоа што се реши во брзо време !
 

orhidea

Староседелец
2 мај 2015
23
23
1,003
39
специјалците и полицијата немаа појма дека ке има некаква акција у 5за 12 што се вика се собрани од касарната и однесени у куманово нит знаеа против кој ни за што се е наместено само криво мие за луѓето што загинаа нека му е лесна земјата и фала му на господ што ми го врати живи здрав
Специјалец нема шансда ти даде ваква изјава добар дел до специјалците се сеуште во касарните не се ни дома дојдени уста не им се отвара покосени се луѓето а не да пишат вакв глупости
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Oo девојче ,јас сум иначе нај гласен за подршката на Македонската војска ,сеа ти малце повеке ми мешаш бабулиња со жабњи батаци или не си ми расонето уште ,читај што пишуваме и одговараме па после одново пиши ! ;)
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
@corki ај братучед уште еднаш прочитај го убаво текстот и ке видич на что сакам јас да дадам дознаење односно што и во реалноста е така ,а кај сум бил и зашто не е толку важно ,многу прашуваш околу тоа,тоа што сакав да го кажам е што се збори меѓу луѓето ,а кој какви глупости збори што слушнал и не дослушнал ,тоа ми беше целта да не се потпираат на тие гласини !!
Исто така што прашуваш за информациите , разните портали што лажат народ што за други држави не е нормално прерано изнесени ,мислам на тоа како ги пуштиле да бегаат некој од терористите што не е точно , па како никој од мештаните не знаел кој се ,а на неколку ќоша имало дојави од моб ,пријателе мој да не се објаснуваме многу греота за момците што загинаа лесна им земја , и тоа што се реши во брзо време !

Сигурен сум во тоа што си го напишал и за тоа немам потреба да читам повторно,можеби ти едно мислиш друго пишуваш,и тоа гледам не е случај само со мене,сите ги тераш повторно да читаат.
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
A што не е јасно бе пријател што сакаш да кажеш ти ,или се препозна негде па не ти одговара незнам друго што може да биде што не ти е јасно ??
Убаво пишува горе иди прочитај,може не мислиш како што мислам јас м??