Крвава Марија (Bloody Mary)

Mony ~

Нов член
31 јануари 2013
6
6
3
33
Скам вакви ствари , но не би пробала да ја повикам женава бе ,се плашам ... :D
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Сум ја повикувала и еве и ден денес сум жива и здрава :D
Не дошла изгледа не и се допаднало кафето :( aко и кажувале де какво благо го правам.
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
639
93
Ау, какви глупости сме правеле дур ја повикувавме..Ама кога видовме дека не доаѓа решивме сами да направиме да ни биде поинтересно.
Едно огледало стававме на средина во кругот и чекавме да се појави на него. Е сега, со другарките решивме да кажеме дека додека се повикува треба да ни бидат очите затворени па во основно додека повикувавме една го зеде огледалото и стави на него раствор од црвено степче и вода као демек крв е. Сопственичката од огледалото 2 недели по бајачки одеше (worried)

Aма тоа само наши глупости беа. Никогаш не ја видовме вистински :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mony ~

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Појак вовед во животов не сум видел.
Се работи за:
  • Коктел (мистерија како се подготвува)
  • Кралицата Мери Прва
  • Песна на Las Ketchup
  • Или друго
 

dreamydreamer

Староседелец
11 октомври 2012
38
47
1,018
Кога бев помала, ме интересираа вакви ај да ги наречам натприродни работи, и си читав доста.Конкретно за Блоди Мери, и јас ја знам последната приказна со ѕвончето, можеби зошто најинтересно ми звучела па само таа ја имам запамтено.Инаку, ја имам повикувано, ама без свеќа па може затоа не ми дојде(wasntme) Што знам, некако не ми е верно ова, скептик сум малку, иако знам дека има мал милион луѓе кои сведочат за ова, but then again што знам...
 

I love you

Полноправен Член
12 јануари 2015
29
17
8
25
Да го гледам филмот?? Страв ми е леле а многу ме инитересираат вакви работи : Eek: Eek:
 

Iki4ka

Истакнат Член
1 септември 2016
4
2
103
34
Да, ја повикував еднаш и пошо имаше добиено не можеше да дојде, го одложивме кафето за другпат. Леле шо ви е бе луѓе со глупостиве?:rofl
 

incule

Староседелец
5 јануари 2015
740
128
1,053
30
Ја повикував и ништо не верувам во вакви глупости