Која полиција ја имаме ние во Македонија?

 • Подфорумот „Политика и политички настани“ се отвора со цел да се информираме и дискутираме за политичките збиднувања во Македонија и светот.

  Освен стандардните форумски правила, се молат членовите да:
  - Се држат настрана од својата пристрасност и да дискутираат во рамките на зададената тема, односно да ја држат дискусијата на соодветно ниво. Секое скршнување од истата ќе биде избришено и казнувано по потреба.
  - Не навлегуваат во конфликти околу политичките партии на кои (не) им се наклонети.
  - Секој обид за партиски активизам ќе биде санкциониран, а корисникот баниран.

  Пристап до овој подфорум имаат членови со над 50 мислења по останатите теми, односно членови чија цел не е ширење политичка пропаганда и нетрпеливост.

  Тимот на ЦрноБело форум се оградува од поддржување на било која политичка партија.

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Не знам колку си во тек , случајот диво насеље е дело на странски умови кој сакаа да постигнат некоја цел ,а истата да се прошири од Србија итн со што и во иднина ќе видиш што се ќе се случува па ќе ми пишеш дали сум бил или не во право .. како прво.
Како второ терористите кој поминаа преку Косово за да дојдат во Куманово не неможе туку нема теорија да поминат не приметени од тамошната полиција и војска ,а особено од базата бон стил, па незнам дали знаеш ,имаме потпишано договор за соработка кој опфаќа безбедносна гаранција обострано ,ама некако некој не ја почитувал ?!
Па дали си ти ,а и сите свесни дека Бонстил им даде одврзани раце да си поминат од двор во двор ,а на крај да дојдат во Ку и да бидат убиени на крај ,а нека не лепат етикети као некој им се јавил ,абе дојдете ќе играме онака кантер во Куманово (facepalm) !?
Е сега ,што се однесува до истите мислам дека некој протестираше ,а и уште протестира со нивни поддржувачи и тоа јавно и на протести тоа го нагласуваа тие нивни подржувачи ,а ваши во сенка !!
Па кој е Македонец во случајов ? Не зборам за сите протестанти што беа и што се уште со нив ,пола не ни знаат зошто протестираат , за тие што се свесни кој е со нив,до нив и кој што извикува и бара ?! :svirkaГенерално зборам ..
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Па далеку од тоа дека не разбираш само така некако ајде као ? :^)
Да се разглоби темава ...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Не знам колку си во тек , случајот диво насеље е дело на странски умови кој сакаа да постигнат некоја цел ,а истата да се прошири од Србија итн со што и во иднина ќе видиш што се ќе се случува па ќе ми пишеш дали сум бил или не во право .. како прво.
Како второ терористите кој поминаа преку Косово за да дојдат во Куманово не неможе туку нема теорија да поминат не приметени од тамошната полиција и војска ,а особено од базата бон стил, па незнам дали знаеш ,имаме потпишано договор за соработка кој опфаќа безбедносна гаранција обострано ,ама некако некој не ја почитувал ?!
Па дали си ти ,а и сите свесни дека Бонстил им даде одврзани раце да си поминат од двор во двор ,а на крај да дојдат во Ку и да бидат убиени на крај ,а нека не лепат етикети као некој им се јавил ,абе дојдете ќе играме онака кантер во Куманово (facepalm) !?
Е сега ,што се однесува до истите мислам дека некој протестираше ,а и уште протестира со нивни поддржувачи и тоа јавно и на протести тоа го нагласуваа тие нивни подржувачи ,а ваши во сенка !!
Па кој е Македонец во случајов ? Не зборам за сите протестанти што беа и што се уште со нив ,пола не ни знаат зошто протестираат , за тие што се свесни кој е со нив,до нив и кој што извикува и бара ?! :svirkaГенерално зборам ..
Изгледа ти не си во тек со ништо. Случајот во Куманово е дело на власта за да се спаси, ама ништо изгледа. Какви странски служби, што зборуваш. Ете ги Американците дојдоа да ја растураат библиската земја бидејќи Груевски многу влечел накај Русија. :rofl
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Pa ke vlece nakaj Rusija , koga podanici na amerikancite vo Makedonija gi gledaat kako gospod tie od EU i USA ,a ovie nasle ovci i si vikaat abe nie sme kao diplomati ama glej ovde ne tretiraat kako carevi ,i ke ti kazuva sto treba da pravis vo svoja drzava ?
Jas da sum na Grujo mesto bap edna baza Ruska i toa eu cao ke im kazam ne ni treba ,a i referendumot bi kazal isto ,taka da mozat da se fakaat
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Pa ke vlece nakaj Rusija , koga podanici na amerikancite vo Makedonija gi gledaat kako gospod tie od EU i USA ,a ovie nasle ovci i si vikaat abe nie sme kao diplomati ama glej ovde ne tretiraat kako carevi ,i ke ti kazuva sto treba da pravis vo svoja drzava ?
Jas da sum na Grujo mesto bap edna baza Ruska i toa eu cao ke im kazam ne ni treba ,a i referendumot bi kazal isto ,taka da mozat da se fakaat
Штета што тие што мислат како тебе се во така поголем број. Ја гледаат Русија како спасител, а уствари со нив ти е бетер. ЕУ е единствениот спас за оваа држава и за младите во неа, колку повеќе се оддалечуваме од Европа толку повеќе тонеме. Груевски со неговото одење против ЕУ само сака да се спаси и да собере некој глас, ама бидејќи му се гледа крајот, нема да му успее. На крај краева, оваа држава без ЕУ за 2 дена ќе ја снема.
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ехее најјака полиција имаме бе. Денес докажаа колку се јаки. Со ваква полиција јас мислам дека немаме гајле од ништо.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Гнаса од државен апарат имаме. ГНАСА!
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Вчера првпат видов како животно од 100 кила со фул опрема фрла девојка од 50 кила ко партал. Стварно не е нормално ова, неизживеани простаци. Најсмешно е што мислат им се плаши некој.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Вчера првпат видов како животно од 100 кила со фул опрема фрла девојка од 50 кила ко партал. Стварно не е нормално ова, неизживеани простаци. Најсмешно е што мислат им се плаши некој.
Што кога истиот шупак е примен као од шега преку книшка, без никаква психолошка евалуација...