Користите ли заштита и која според вас е најсигурна?

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Може ли да ми дадеш некаков извор околу оваа информација? Некако не ми изгледа баш веродостојна.
Има многу извори, изгуглај контрацепциска инјекција а да заборавив да кажам дека имало и машка таква инекција ама немав време да прочитам што и како дејствува.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Еве гледам што се уствари тие инјекции, играчки со хормони. Јас не би си играл со хормони во никој случај. А за нуспојави малку е рано да се кажува, а и плус најмалку што би очекувал е фармацевтски компании да си го ругаат производот. Читам и дека во повеќе од 99% од случаите делувал што остава пак простор за да не делува.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Еве гледам што се уствари тие инјекции, играчки со хормони. Јас не би си играл со хормони во никој случај. А за нуспојави малку е рано да се кажува, а и плус најмалку што би очекувал е фармацевтски компании да си го ругаат производот. Читам и дека во повеќе од 99% од случаите делувал што остава пак простор за да не делува.
Антибеби таблетите се исто со хормони, но тоа е,друго ефикасно средство против несакана бременост непостои...можеби е подобро вакви инекции отколку абортус!!
Партнерите можат да се договорат,напоредно еден па друг да ги користат тие инекции, само познавајќи го менталитетот на балканскиве мажи, тешко дека некој ке ја употреби:^)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Или може да бројат плодни и неплодни денови. Исто така има едно друго контрацептивно средство, се вика гравитација :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Или може да бројат плодни и неплодни денови. Исто така има едно друго контрацептивно средство, се вика гравитација :D
Незнам за гравитација ама броење на плодни денов ти е исто несигурна метода....а тоа ти со гравитација ли ја заштитуваш партнерката да не остане бремена и дај објасни мо го тој начин!??:^)
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Некогаш и на тоа треба да се внимава ,знаат да се случат многу несакани моменти па треба да се обрнува почесто внимание !
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Има една студија која што вели дека само една заштита е непогрешлива. Заштитата се вика Гравитација. Ако се пазите од сексуално преносливи болести...она што се пренесува преку односи исто така се пренесува и преку крв. Можноста да размените крв е исто толку голема колку и да ви пукне кондом.
Два пати ја спомнуваш гравитацијата и никако да го објасниш тој метод, па редно е кажеш два три збора, нели;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Два пати ја спомнуваш гравитацијата и никако да го објасниш тој метод, па редно е кажеш два три збора, нели;)
Гравитација е она кога некој ќе ти плесне бокс и ти ќе паднеш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider