Колку често се самозадоволувате?

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
Ѓи читам сите коментари , мислам едноставно коментарите се забавни но исто така и повеќето се глупави , од каде толкава инспирација бе ДЕЧКИ/ДЕВОЈКИ по 5-6 пати на ден ?!
Иначе машките се знае т.е мора да мастурбираат тоа е медицински призаено , заради сперматозоидите , читав дека препорачливо е 2-3 минимално пати , да имаат сексуален однос а оние кој не се сексуално активни да мастурбираат , за женските не знам т.е читав дека кај женските тоа се прави од задоволство :mstickle
Кај женските задоволство,
а кај машките што е ако не е задоволство?
Потреба за задоволство.
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Да , задовољстфо и супер организмик чустфо : ) Али и како што некој напиша заради тој што убао е да се обновуеф сперматозоиди

Најубао самозадоволување или дркми бејби ми се дешаа пред спање, кд ми текне на онуј стфар : )
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Photographer

Just Perfect

Активен Член
3 април 2013
137
120
43
Па кога веке некој бараш да го прави тоа со тебе, во случајот машко, тогаш не знам како би изгледало тоа самозадоволување очи во очи со машко.
:rofl СДК дека практикувам да имам некој тип кој ќе го користам за секс него да се самозадоволувам...
затоа реков не е интересно сам/а..кога има премногу секси типчиња на планетава..греотка е да не искорисстиш некој,па плус и да се самозадоволуваш покрај таква убавина и можност
(е сега да не ме разбере некој погрешно..тоа не значи дека треба да легнеш со кој ќе стасаш..туку да си одбереш една личност со која би го правел/а тоа...не би сакале да закачите некоја болест и сл... ваљда...иииии најбитно..тука нема никакви чувства..нема љубов нема ништоооо освен секс )
:giggle
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Не знам зошто самозадоволувањето секогаш се препишува на сексуално неактивни луѓе, затуцани, кои немаат к*р, пи*ка, видено во сиот свој живот.
Навистина тоа не можам ама баш никако да си го објаснам.
Јас да, како што викаат со речникот од улицата дркам, колку често не можам да кажам, ама некогаш подобро е на рака, него да го ставиш во машина.
И плус доаѓаат периоди на „суша“ (и кога имаш константен секусален партнер). Тука е периодот после пораѓај, менструација, па некогаш ќе се искараш нема да ти е до односи со партнерот/партнерката.
Дај, греотка е да се лажиме :) Сите го фаќаме рачното од време на време :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: MoonFairy

Solstice

Nujabes
28 август 2012
1,406
1,537
1,133
31
Тачно,Десанка Шакич увек не сфаќа и нема глупи изговори,плус нема никогаш добиено :)
 

ComputerService

Староседелец
29 јануари 2013
443
235
1,043
:rofl СДК дека практикувам да имам некој тип кој ќе го користам за секс него да се самозадоволувам...
затоа реков не е интересно сам/а..кога има премногу секси типчиња на планетава..греотка е да не искорисстиш некој,па плус и да се самозадоволуваш покрај таква убавина и можност
(е сега да не ме разбере некој погрешно..тоа не значи дека треба да легнеш со кој ќе стасаш..туку да си одбереш една личност со која би го правел/а тоа...не би сакале да закачите некоја болест и сл... ваљда...иииии најбитно..тука нема никакви чувства..нема љубов нема ништоооо освен секс )
:giggle
Yrahh, пушти телевизија, гледај величенствениот и нека си работит човекот над тебе, па после ке го прашаш дали завршил со работа, па да седниш на фб.