Кога знаете дека ви е доста со алкохол?

x3m

Активен Член
17 февруари 2012
139
169
43
Скопје
Кога ќе почне да ти се врти и да ти се гледа дупло, веќе е време да направиш пауза од 15 мин (касни салатичка, чаша вода, сок, итн), па после пак продолжуваме до рано наутро. Инаку преферирам да пијам само ракија.
 

bubili

Активен Член
29 февруари 2012
92
137
43
најубавиот град
Како студентка толку сум претерала што се срамев и криев цел месец од срам:trepka.Тоа ми беше “црна точка“ во животот.Од тогаш помина многу време ама секогаш внимавам колку пијам....имам граница:sram
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Не сум по алкохолот.Кога пијам, пијам само две чаши пиво, а од оние пожестоките пијалаци ни до пола не е наполнета чашата. За се треба да се има мерка, се повеќе од тоа не чини. ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bubili, cakar_ulav and Caci

cakar_ulav

Староседелец
20 февруари 2012
1,567
1,926
1,133
некаде во длабочините на темнината
Не сум по алкохолот.Кога пијам, пијам само две чаши пиво, а од оние пожестоките пијалаци ни до пола не е наполнета чашата. За се треба да се има мерка, се повеќе од тоа не чини. ;)
немај гајле ти дружи се со нас и ке станеш антиалкохоличар
ти ке пиеш за другите да нема :D
иначе да против алкохолот сум...знам да се напијам чашка до две....:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD and bubili

littleblackdress

Полноправен Член
22 февруари 2012
96
74
18
Ние, со другарките, се „научивме“ од едно „интересно“ друштво, како треба да се пие.. убаво најадени, и ако пиеме нешто жестоко, го пиеме со вода, не сок. Јас можам да испијам многу, но кога ќе почувстувам дека во стомакот тешко ми е, престанувам и кул ми е :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims and parvati

Мила

Активен Член
1 март 2012
121
99
28
На плажа!!!
Пијам повремено. Работата не ми дозволува да станам сабајле со сите последици што ги носи пијанството. Па затоа и не претерувам.
Кога ми е доста? Кога ќе почнам да се смешкам онака чудно и кога нема да си ги чувствувам баш нозете:rolleyes:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Succubus

Истакнат Член
28 февруари 2012
562
835
393
under your skin.
Ние, со другарките, се „научивме“ од едно „интересно“ друштво, како треба да се пие.. убаво најадени, и ако пиеме нешто жестоко, го пиеме со вода, не сок. Јас можам да испијам многу, но кога ќе почувстувам дека во стомакот тешко ми е, престанувам и кул ми е :)

Да, баш! Ако јас, особено кога сум нервозна, ЗНАМ да претерам со водката.. така да, ми се има случено да ме носат на чукш до дома обично, ако по пато сто пати поврнам :sluggish ..Аха, и особено ни се има дешавано, кога сме пијани да збореме на англиски, и тогај знаеме дека сме ептен дупка :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Slims and littleblackdress

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
пијам се дури не почнам да се тепам со подот.. тогаш прекинвам....и ми нарачуваат такси да ме носи дома и после спијам 2 дена...