Книги кои НЕ би ги препорачале!

Redhead

Bookworm
23 февруари 2012
1,060
2,039
1,133
Neverland
таа посебно не ја препорачувам...таа книга ми е најдоле на листата ама ај ја пишав втора :)
и ќе додадам книгата може е убава КОГА БИ БИЛА ЦЕЛОСНА , ама јас ја имам купено од издавачката куќа Ѓурѓа(од една голема книга прават 10 мали и содржината е надавана)...па можеби затоa :) токму таа книга ми е најдоле на листата
бај д веј...ако сакаш и ќе ти ја подарам...ми ги грди книгите у редот на полицата :mad:
Јас ја имам од Магор издание и каде каде е подобра од таа на Ѓурѓа.
Ѓурѓа секогаш ги кастрираат книгите и се катастрофа.
Мене оваа книга ми се допадна.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
таа посебно не ја препорачувам...таа книга ми е најдоле на листата ама ај ја пишав втора :)
и ќе додадам книгата може е убава КОГА БИ БИЛА ЦЕЛОСНА , ама јас ја имам купено од издавачката куќа Ѓурѓа(од една голема книга прават 10 мали и содржината е надавана)...па можеби затоa :) токму таа книга ми е најдоле на листата
бај д веј...ако сакаш и ќе ти ја подарам...ми ги грди книгите у редот на полицата :mad:
Не, може да речеш вкус ама да речеш еден класик да не се препорачува... Ќе да е тоа дека си ја зела од Ѓурѓа 100%.

Апел до Ѓурѓа - прекинете да сакатите класици, го уривате секој нивен смисол за квалитет.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: She and fantina

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Не ми е јасно дали луѓево стварно мислат дека книга од типот „Најголемите глупости на светот од Ог Мандино, тајната, потсвеста, калуѓерот и слични такви ќе им го променат животот и состојбата??
Такви не препорачувам. Барем мене не ми се промени животот. :^)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не ми е јасно дали луѓево стварно мислат дека книга од типот „Најголемите глупости на светот од Ог Мандино, тајната, потсвеста, калуѓерот и слични такви ќе им го променат животот и состојбата??
Такви не препорачувам. Барем мене не ми се промени животот. :^)
Јас само ќе го цитирам постов.

Ах да, коа веќе препорачуваме нешто да се прескокне исто би го препорачал Коељо како шаблон. Би препорачал било кои две книги од него, друго све е исто.
 

ColdGirl

Нов член
27 јуни 2012
2
1
1
30
Книга што не би ја препорачала е ''Генерал на мртвата војска'' - Исмаил Кадаре. Ја работевме оваа книга во 4-та година и воопшто не е убава!
 

девојкатаовен

Полноправен Член
12 јуни 2012
50
50
18
29
Агата Кристи - Третата девојка.. се изгубив читајќи и дури при крајот почнав да сфаќам нешто
 

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Не ги препорачувам сите бестселери ....тоа како да успееш за 10 дена или калуѓерот што го продаде своето ферари можат само на американците да им го продават....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena and Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Не ги препорачувам сите бестселери ....тоа како да успееш за 10 дена или калуѓерот што го продаде своето ферари можат само на американците да им го продават....
Преголема генерализација. Не мора да значи ако е бестселер да биде овакво тешко срање. Рецимо ако си го читал/a Atonement од Ian Mc.Evan кој е бестселер, би сфатил/а за што зборувам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: UnFleur